У Якимівській селищній громаді Запорізької області на базі центральної районної лікарні відкрилось відділення паліативної допомоги — перше в області. У двох двомісних і двох одномісних палатах встановлені сучасні меблі, спеціальне обладнання, мають санвузли і телевізори. Є кабінет лікаря, кімната для волонтерів, які матимуть змогу спілкуватися з перебуваючими у відділенні поза палатами. Намагались створити домашню обстановку, щоб полегшити перебування людей.
Ініціатором створення відділення паліативної допомоги була мешканка громади Валентина Овсяннікова, яка доглядала чоловіка з невиліковною хворобою. На жаль, до відкриття відділення він не дожив пів року.
На звернення Валентини Овсяннікової відгукнулись депутати селищної ради. Проте цікавим є й історія відкриття, коли на допомогу прийшли багато людей. Кошти на облаштування виділила Якимівська селищна рада, 100 тисяч надійшло з бюджету сусідньої Кирилівської ОТГ, з депутатського фонду облради — 50 тисяч, 20 — від колишнього народного депутата. А 120 тисяч назбирав колектив місцевої газети “Слово трудівника”.
- Ми поїхали по селах, розповідали людям. Найбільш вражаючим було, коли підійшов 9-річний хлопчик зі словами, що в нього є тільки 5 гривень, і поклав їх у скриньку, - розповідає головна редакторка газети Тетяна Белименко.
Приносили кошти у благодійний фонд “Благочестя” (засновницею якого є Валентина Овсяннікова) люди, які самі потребують допомоги. Родина Абдулаєвих, жінка в якій з обмеженою мобільністю і чекає на третю дитину, виробляла дерев’яні дошки, продавала їх і приносила гроші на добру справу.
Представники місцевого бізнесу допомагали у придбанні меблів та медичного обладнання, прихожани церкви — робити ремонт, жителі селища — висаджувати квіти.
- Це відділення саме для тих людей, які мають невиліковну хворобу. Хоча до нас вже надходять дзвінки від одиноких людей, які мають проблеми зі здоров’ям. Проте паліативна допомога — це інше. Потрапити до відділення можуть люди, яких направлятимуть сімейні лікарі відповідно до переліку хвороб. Наглядова рада буде розглядати заяви, - пояснила Валентина Овсяннікова.
У відділенні працюватимуть 10 осіб, заробітну плану які будуть отримувати з коштів Національної служби здоров’я України. А на забезпечення необхідним перебуваючих у відділенні будуть збирати кошти волонтери.
- Це гарний приклад поєднання зусиль влади, бізнесу, громадськості. Коли змогли створити умови для людей, які дуже потребують допомоги. Це і розуміння проблеми, і бажання бути причетним і допомагати, - прокоментувала радниця з питань комунікації Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми “U-LEAD з Європою” Наталя Селюкова.
Теги:
Область:
Запорізька областьГромади:
Кирилівська селищна об’єднана територіальна громадаДжерело:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...