Спорт для всіх або Як на Буковині інклюзію впроваджують

У Сторожинецькій ОТГ запрацював клуб з настільного тенісу, який об’єднав людей з інвалідністю, дітей і звичайних мешканців

Клуб з настільного тенісу розмістився у спортзалі нової місцевої школи. Створив та намагається активно розвивати його місцевий спортивний активіст Владислав Добридін. Небайдужі мешканці та представники влади намагаються всіляко в цьому допомагати.

 

 

Владислав отримав травму хребта, яка «прикувала» його до інвалідного візка ще у 20-річному віці. Сам він родом з Білорусії, а переїхав на Буковину приблизно 7 років тому до дружини. Каже, що одразу ж почав об’єднувати навколо себе людей, що цікавляться спортом і зокрема настільним тенісом.

«Травму хребта я отримав ще коли служив в армії. А потім якось потрапив у табір активної реабілітації. Це місце, де людей навчають, як по-новому жити в інвалідному візку. І саме там побачив, як люди на візках грають у настільний теніс. До травми я займався тенісом, але то було більше на любительському рівні. Після табору почав займатися професійно цим видом спорту і мені сподобалося. Коли переїхав на Буковину, то одразу ж почав цікавитись, де і з ким міг би грати в теніс», – розповідає Владислав Добридін.

Однодумців і друзів за захопленням чоловік знайшов дуже швидко. Спочатку любителі гри збиралися у місцевій спортивній школі, а потім вирішили заснувати громадську організацію й залучати до спорту якомога більше людей і особливо дітей.

«Перші роки ми збиралися зі знайомими, друзями зі Сторожинця і просто грали для себе... Збиралися в місцевій спортшколі, де був один тенісний стіл. Приблизно роки три тому я задумався, що у Сторожинці досі немає секції для гри в настільний теніс. З того часу почав «стукати» в різні інстанції, шукаючи приміщення, столи, інший інвентар. Для початку створив громадську організацію, яка зараз так і називається «Федерація настільного тенісу Сторожинецького району». Вона об’єднує усіх любителів цього спорту незалежно від віку чи стану здоров’я. Відкрили ми організацію у 2017 році. Після цього почали надсилати листи місцевій владі, писати різні проєкти у європейські фонди. Просили виділити гроші на настільні столи, шукали приміщення тощо», – продовжує Владислав.

Допомогти ініціаторам ідеї створення тенісного клубу зголосилися різні інстанції. Керівництво Сторожинецької ОТГ віднайшло приміщення у нещодавно відремонтованій місцевій школі, виділило частину грошей для придбання інвентарю.

 

 

«Ця школа, до речі, уже збудована з урахуванням усіх вимог та потреб людей з інвалідністю – і пандуси є скрізь, і пристосовані туалети тощо. Спочатку я звернувся до директора школи, який не мав жодних заперечень щодо наших занять, але потрібно було отримати дозвіл керівництва. Написав листа голові нашої громади. Також ми просили і допомогти з придбанням столів, іншого інвентарю. Використовувати приміщення нам дозволили одразу. Спочатку я орендував два столи. Через якийсь час з міської ради нам повідомили, що виділили гроші на придбання інвентарю. Ми закупили ще два столи, бортики, ракетки, м’ячики тощо», – каже Добридін.

Крім того, громадська організація Владислава Добридіна перемогла в одному з проєктів Програми «U-LEAD з Європою» та змогла придбати для клубу професійний стіл для гри.

До новоствореного тенісного клубу почали записуватись не лише люди, які вміють грати, а й діти чи дорослі, які хотіли навчитись. Окрім приємного і корисного проведення вільного часу серед однодумців, Владислав зі своїми друзями безкоштовно навчають настільному тенісу дітей та організовують змагання.

 

 

«Мій клуб інклюзивний, але він для всіх. Настільний теніс – це та гра, яка дозволяє грати всім на одному рівні. Тому сюди приходять і діти, і дорослі, і люди з інвалідністю, і здорові люди - кожен, хто бажає. Нещодавно у нас проводились регіональні змагання з настільного тенісу. Сюди приїздили учасники не лише з нашого міста і району, спортсмени з усієї області. У нас було чотири категорії. Змагалися діти, дорослі, та окремо візочники-чоловіки і візочники-жінки», – сказав Добридін.

 

 

Допомагає тренувати дітей Владиславу його друг Іван Василович. Чоловік каже, що коли бачить в очах підопічних іскорку, то хочеться їх навчити більшого ніж знає і вміє сам.

 

 

«Насправді, це хороший спосіб залучити дітей до занять спортом. Щоб вони не ходили вулицями міста, а йшли до нас у клуб з настільного тенісу і грали в цю гру. Також дітям потрібно розвиватися, ми їм допомагаємо в цьому, підказуємо. Сподіваємося, з часом у нас сформується кілька команд в різних вікових групах як серед хлопців, так і серед дівчат. І ми будемо їздити на різні змагання, здобувати там перемоги і далі розвиватися», – додає Іван Василович.

 

 

Сторожинецька міська ОТГ - найбільша у Чернівецькій області та одна з найбільших в Україні. Налічує 16 населених пунктів, де проживає понад 38 тисяч мешканців. Адміністративним центром громади є місто Сторожинець. ОТГ розташована біля підніжжя Карпат. Утворилася у вересні 2016 року.

 

 

Теги:

молодь управління освітою спорт

Область:

Чернівецька область

Громади:

Сторожинецька територіальна громада

Джерело:

Укрінформ

Читайте також:

26 грудня 2024

Як Вертіївська громада обʼєдналася з навколишніми, щоби надавати послуги ІРЦ

Як Вертіївська громада обʼєдналася з...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) 2021 року, з реформою децентралізації постало питання: чи...

16 грудня 2024

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...

«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...

13 грудня 2024

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої громади на високі доходи наших мешканців». Інтерв'ю голови громади

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...

Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...

02 грудня 2024

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...

У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...