Усі необхідні людям адміністративні послуги мають надаватися на рівні спроможних громад. В умовах децентралізації це вже необхідність. Щоб надавати ці послуги, громаді потрібна якісна інфраструктура, бо навіть за повної діджиталізації залишиться багато послуг, які не можна надавати лише в онлайні: видача паспортів, реєстрація шлюбу, майнові питання тощо. Отже створення сучасних Центрів надання адміністративних послуг має бути серед першочергових завдань кожної спроможної громади. А держава повинна забезпечити громадам можливості надавати у цих центрах максимальну кількість потрібних людям послуг.
Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода під час спільної робочої наради щодо обговорення якості та доступності надання адміністративних послуг в органах місцевого самоврядування.
«Маємо величезний досвід створення і функціонування ЦНАП в Україні, маємо також велику експертну і технічну допомогу міжнародних партнерів, зокрема через програму «U-LEAD з Європою». Спільно з експертами ми завершуємо формування моделі мережі ЦНАП, яка передбачає оптимальну доступність адмінпослуг для людей. І головне завдання зараз – спільно з іншими міністерствами і народними депутатами створити можливості надавати через ці центри максимальну кількість послуг, так щоб це було якісно та зручно для людей і не обтяжливо для місцевого самоврядування», - зазначив В'ячеслав Негода.
За його словами, необхідно буде вирішити питання про покращення доступу до виконання функцій державної реєстрації нерухомості та бізнесу органами місцевого самоврядування; про спрямування частини плати за видачу відомостей з реєстрів до місцевих бюджетів; про забезпечення надання нотаріальних послуг у всіх населених пунктах; про перспективи делегування повноважень у сфері РАЦС усім громадам та інші.
«Коли ми вирішимо ці питання, відкриємо державні реєстри, дамо більше повноважень і ресурсів на місця, ми ще більше стимулюватимемо органи місцевого самоврядування створювати сучасні ЦНАП, а отже – наближувати послуги до людей. Мудрі керівники громад планують або вже створили ЦНАП, бо бачать у цьому перспективи, в тому числі - електоральні. Але багатьох, на жаль, усе ще відлякують законодавчо неврегульовані питання у сфері надання адміністративних послуг. Тому сьогодні ми розпочинаємо новий етап діалогу і розраховуємо на швидкі і якісні рішення», - резюмував В'ячеслав Негода.
Крім Міністерства розвитку громад і територій, до напрацювання змін залучені Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерство цифрової трансформації, Міністерство юстиції та представники програми «U-LEAD з Європою».
Довідка
За даними Мінергіону, в Україні вже створено 796 центрів надання адміністративних послуг. Більшість з них – 437 – утворили районні державні адміністрації. В об’єднаних громадах, яких вже майже 1000, функціонують лише 168 ЦНАП.
Приєднані зображення:
Теги:
В'ячеслав Негода адміністративні послуги
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...