20 липня 2024
Децентралізація

У  Кам’янській громаді відкриють єдиний в Україні  «ChildrenMusicPark»  та планують поставити унікальний балет на воді

17 листопада у Кам’янській громаді відкриють «ChildrenMusicPark» -  небачений досі дитячий музичний парк, де під світлові переливи звучатиме музика Чайковського:  усі 24 п’єси «Дитячого альбому», створені геніальним композитором у Кам’янці. А в перспективі тут планують унікальну постановку балету «Лебедине озеро»  - на воді, на підмостках, встановлених серед Тясмину –  на тому місці водного плеса, споглядаючи яке, Чайковський і створював свій шедевр. Про це та багато іншого, дізналися учасники прес-туру, організованого Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за  підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

Кам’янська громада – це місто Кам’янка і два села, Тимошівка та Юрчиха, що об’єдналися два роки тому. Таким чином, села стали частиною громади європейського зразка, яку нині тут створюють.

Сьогодні у селі Тимошівка облаштовано паркову зону відпочинку з алеями, місточком, лавочками та ліхтарями (замість чагарника), встановлено вказівники вулиць по селу, зроблено ямковий доріг всіх сільських доріг та облаштовано освітлення, придбано обладнання для спортивної зали, яку буде відкрито у частині приміщення дитячого садка. У частині приміщення місцевої  ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Кароля Шимановського (де відкрито музей відомого європейського композитора, що народився у Тимошівці) у перспективі планують облаштувати готель для прийому численних туристів, що уже сьогодні рікою стікаються до Кам’янщини.

 

 

Так само і в іншому селі громади, де про розвиток – до об’єднання в ОТГ -  марно було й говорити (коштів ледь вистачало на зарплати працівникам сільради), сьогодні створено взірцеву відпочинкову зону із фонтаном у центрі села. Діти прибігають до дитячого і спортивного майданчиків, молодь приходить поганяти  вимощеними доріжками на роликах, старші люди  люблять погомоніти на  затишних новеньких лавочках під світлом елегантних вуличних світильників. У Будинку культури поряд нині йде робота над новою системою опалення   та водопостачання. Неподалік розташовано дитячий садок, де було збудувано їдальню для учнів початкової школи (що теж тут навчаються), а наразі проводиться утеплення самого приміщення.  Громада не лише грамотно використовує кошти, які надає на розвиток громадам держава, а  й залучає спонсорів та благодійників.

 

 

Кам’янська ОТГ забезпечила можливість регулярного транспортного зв’язку міста із селами, придбавши автобус, що наразі проходить документальне оформлення на комунальному підприємстві громади. Придбано ще один автобус -  шкільний (адже  доводиться підвозити майже 400 школярів із Кам’янки та обох сіл) - на кошти субвенції, виділені відповідно до постанови попереднього Кабміну. Але нині ці кошти «заморожено»  на казначейський рахунках – тож питання забезпечення дітей  громади перевезеннями опинилось під загрозою і поки що до кінця не вирішене.     

Як розповів заступник міського голови Олександр Потапенко, ще однією суттєвою проблемою для громади залишаються дороги. Сьогодні керівництво громади добивається передачі на баланс ОТГ доріг загального користування – разом із пропорційним фінансуванням на їх утримання. Оскільки сьогодні мешканців громади не цікавить, у чиєму віданні та чи інша дорога, вони хочуть, аби до опорного закладу шкільний автобус підвозив їх не «убитими» дорогами.

Кам’янська громада може похвалитися багатьма досягненнями. Серед них -  залучення норвежського інвестора Scatec Solar, що наразі зводить на полях колишнього цукрового заводу (46 га) поле сонячних батарей -  82 тисячі стаціонарних сонячних панелей, розрахункова потужність яких - 25 МВт. За відновлювальні кошти (знесення зелених насаджень), які інвестор сплатив громаді, було створено велику сакурову алею, що стала окрасою Кам’янки, і буде створено ще одну - кипарисово-туєву.

 

 

Сьогодні Кам’янська громада продовжує працювати над втіленням проекту реконструкції Тясминського каньйону – на понад 7 мільйонів гривень, виділених Європейським Союзом. Тут планують облаштувати три джерела, прибережну зону,  причал для човнів, придбати човни і катамарани, зробити пішохідні доріжки, оглядові майданчики, сходи, місця для купання та відпочинку, придбати   сміттєві  баки з можливістю сортування сміття. Також, громада планує очищення самої річки Тясмин – уже виготовлено проект, який  збираються передати  Мінекології та Агенції водних ресурсів – аби цей об’єкт включили на 2020 рік до перелік  природоохоронних об’єктів, що потребують реконструкції та розвитку.

 

 

Так само шукають фінансування – але уже за кордоном – для того, щоб поставити на воді «Лебедине озеро» - світовий шедевр, написаний геніальним композитором саме у Кам’янці.  Для цього планують просто серед ріки встановити  сцену, а на березі – місця для глядачів, що бачитимуть балет таким, яким уявляв його, вдивляючись у води річки сам Петро Ілліч Чайковський.

Уже 17 листопада Камянка планує здивувати цілу Україну відкриттям нової культурної  цінності - унікального «Children Music Park». Лише тут, у переливах світла, можна буде почути всі 24 п’єси «Дитячого альбому»,  створені геніальним Чайковським у Кам’янці. На алеях парку буде розташовано макети книг, на розкритих сторінках яких розвиватимуться сюжети кожної із тематичних п’єс, а під кожною з картинок будуть вступні ноти музики цього твору. За допомогою QR-коду, нанесеного на сторінку «книги», можна буде прослухати кожну із «дитячих» п’єс, що входять до світової музичної скарбниці. Посеред парку планують облаштувати сцену, де переможці конкурсу Чайковського зможуть зіграти «на біс» власний твір – адже саме до відкриття щорічного всеукраїнського дитячого музичного конкурсу, що проводиться у Кам’янці,  і буде приурочене відкриття цього парку.

 

 

«Children Music Park» переміг від Черкаської області у конкурсі «Малі міста - великі враження», заснованому Міністерством культури України з метою стимулювання культурного розвитку малих міст і територій та промоції культурної спадщини. Кам’янка, як і належить батьківщині талантів, перемогла відразу із двома проектами. Інший втілюватиме Кам’янський державний історико-культурний заповідник – це буде мистецький фестиваль "Кам’янська земля – край славетних героїв", що уславить усіх видатних людей, чиє життя або діяльність були пов’язані з Кам’янкою. Загальна вартість  реалізації обох проектів - 1,7 мільйона гривень. 

Область:

Черкаська область

Громади:

Кам’янська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 липня 2024

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після схвалення Бюджетної декларації на 2025-2027 роки»

30 липня - вебінар «Місцеві бюджети після...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запрошує взяти участь у вебінарі...

19 липня 2024

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Безбар'єрність шкільних просторів (запис вебінару)

Як зробити шкільні приміщення доступними для всіх, дізнавалися учасники вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...

19 липня 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

19 липня 2024

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн інвестицій: Уряд вніс до реєстру новий індустріальний парк на Київщині

Три тисячі робочих місць та близько 6 млрд грн...

На Київщині з’явиться новий індустріальний парк. Рішення про включення «ГРІН ІНДАСТРІАЛ ПАРК» до Реєстру...