9 жовтня 2019 року парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній раді України прийняти за основу та в цілому урядовий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019.
Як повідомлялося, у разі прийняття цього законопроекту, об'єднані громади створюватимуться виключно за перспективним планом який, як і тепер, розроблятиметься обласною державною адміністрацією і затверджуватиметься Кабінетом Міністрів. Але процедура більше не передбачатиме етапу схвалення перспективних планів обласними радами.
«Більшість депутатів обласних рад завжди були конструктивно налаштовані на створення якісних перспективних планів. І ми вдячні їм. Там, де це вдавалося краще, швидко з’являлися можливості для створення спроможних громад, які своїм прикладом надихали і підштовхували до дій інших, а отже – рухали реформу в цілому. Але після п’яти років об’єднання на перспективній мапі громад усе ще є білі плями, бо десь на рівні регіонів не вдалося знаходити політичних компромісів, десь блокування відбувалося з суб’єктивних інших причин. Тому, на нашу думку, настав час для прийняття більш прагматичних рішень. Ми не усуваємо представників органів місцевого самоврядування від формування спроможних громад, бо до створенням перспективних планів будуть залучені профільні асоціації, які представляють інтереси ОМС всіх рівнів», - прокоментував рішення Комітету заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода.
За його інформацією, за 2015-2019 роки перспективними планами вдалося покрити 87% території України. При цьому, в Одеській області перспективний план охоплює лише 40% території, в Київській – 54%, Вінницькій – 76%, Черкаській – 75% території. Закарпатська область схвалила перспективний план лише декілька тижнів тому і ще не встигла подати його на розгляд до Кабміну.
Нагадаємо, в пояснювальній записці до нового урядового законопроекту йдеться, що практика реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» виявила ряд недоліків, які перешкоджають формуванню спроможних громад. Зокрема, обласні ради не завжди вчасно та раціонально приймають рішення про схвалення перспективних планів формування територій громад областей, часто політизуючи цей процес... Також через ігнорування критеріїв формування спроможних громад, обласні ради схвалюють перспективні плани, які передбачають можливості утворення об'єднаних громад, що нездатні надавати жителям якісні й доступні публічні та інші послуги.
Теги:
В'ячеслав Негода законодавче забезпечення перспективний план
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
27 грудня 2024
15 індустріальним паркам виділено 1,1 млрд грн державного стимулювання у 2024 році
15 індустріальним паркам виділено 1,1 млрд грн...
У 2024 році 15 індустріальним паркам виділили 1,128 млрд грн державної підтримки. Це дозволяє реалізувати 34 проєкти...
27 грудня 2024
Затверджено 95% місцевих бюджетів
Затверджено 95% місцевих бюджетів
Станом на 26 грудня 2024 року, за інформацією Мінфіна, затверджено 1520 місцевих бюджетів, що становить 95% від їх...
27 грудня 2024
Україна-Швейцарія 2024: найбільш насичений рік в історії двосторонніх відносин
Україна-Швейцарія 2024: найбільш насичений рік...
2024 рік був дуже насиченим роком в історії двосторонніх відносин між Швейцарією та Україною, мабуть найбільш...
26 грудня 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...