31 березня 2025
Децентралізація

Замість газу та вугілля: у школах Вільшанської ОТГ модернізували системи опалення

В сільських школах Вільшанської ОТГ, що на Житомирщині, модернізували шкільні котельні та перевели системи опалювання на тверде паливо. До цього там використовували газ та вугілля для обігріву. Молодій громаді це коштувало б сотень тисяч гривень щороку. Але завдяки активній роботі команди громади за декілька місяців вдалось переобладнати всі котельні та віднайти паливо.

«Громада була утворена 23 грудня 2018 року, ми об’єднали 5 сільських рад з населенням понад 5 тисяч осіб. Одразу ми забрали в району наші школи та розпочати енергоефективні заходи. Роботи було багато, тому довелось приймати рішення оперативно», - розповідає Вільшанський сільський голова Сергій Мельник.

Чотири школи громади — Вільшанська, Галіївська, Карповецька та Трощанська опалювались котельнями на газу та кам’яному вугіллі. Також будівництва системи опалювання потребувала сільська рада, в приміщенні якої знаходився будинок культури та бібліотека.

Спочатку замінили систему опалення у Галіївській школі, в якій навчається 110 дітей. За попередній опалювальний сезон в школі спалили 23,5 тисячі кубометрів газу вартістю 280 тисяч гривень. Громада виділила 750 тисяч гривень на встановлення твердопаливних котлів. На сьогодні прогнозується, на весь сезон буде необхідно 60 кубометрів дров, а це 50 тисяч гривень. Тобто економія складає 230 тисяч на рік.

Понад 1 мільйон гривень вклали у модернізацію системи опалення Карповецької школи, де навчається 138 учнів. Минулого року на закупівлю вугілля, дров та пелетів витратили 364 тисячі гривень.

«Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» організовував для фахівців громад навчання та обмін досвідом впровадження енергоефективних проєктів. Сьогодні у Вільшанській громаді є гарні приклади швидких та потрібних змін», - наголошує Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського ЦРМС.

Приміщення сільської ради не опалювалось взагалі. Тому влітку було побудовано нову систему опалення, яка обігріває сільську раду, бібліотеку та будинок культури.

Вкладені у заходи енергоефективності кошти,  за підрахунками фахівців громади, окупляться за декілька років. Крім того, левову частку палива громада зібрала протягом року під час прибирання територій сіл, розчищування чагарників та парків.

04.10.2019 - 16:59 | Переглядів: 9851

Приєднані зображення:

Теги:

енергоефективність енергозбереження

Область:

Житомирська область

Громади:

Вільшанська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

31 березня 2025

75% внутрішньо переміщених осіб не планують переїзд з громади, де мешкають зараз – результати дослідження

75% внутрішньо переміщених осіб не планують...

75% внутрішньо переміщених осіб інтегрувалися у життя своїх нових громад і не планують переїздити з того населеного...

31 березня 2025

3 квітня - вебінар «Новий законопроєкт щодо формування ліцейної мережі: що може чекати на академічні ліцеї та громади»

3 квітня - вебінар «Новий законопроєкт щодо...

3 квітня, о 15:00 розпочнеться вебінар «Новий законопроєкт щодо формування ліцейної мережі: що може чекати на...