Молодіжний Центр ZHDANSPACE запрацював у Жданівській ОТГ

Жданівська сільська ОТГ, крім ряду реалізованих інфраструктурних проєктів, взялася за організацію дозвілля молоді. Про це розповіли представники громади під час зустрічі за участі Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

ZHDANSPACE - молодіжний центр, що нещодавно запрацював на території ОТГ – це результат спільної роботи сільської ради, мешканців громади та бізнесу. Центр розташувався у приміщенні КЗ «Жданівська публічна бібліотека» і має на меті створення сучасного простору для дозвілля і розвитку молоді, обміну думками, генерації ідей та їх реалізації.

Як повідомили у сільській раді ОТГ, все розпочалося із проєкту «Підйом», що реалізується за сприяння Української академії лідерства та Агропромхолдингу «Астарта-Київ» за підтримки Благодійного фонду «Повір у себе». Команда із 13-ти жданівських школярів взяла участь у навчальній сесії у м. Полтава, де діти написали проєкт та виграли 35 тис. грн на втілення ідеї створення креативного простору у Жданівці. Облаштували ZHDANSPACE спільно підприємці, місцева влада та учні шкіл громади. В цілому, було виділено 100 тис. грн на ремонт приміщення, меблі, техніку та обладнання.

«Зі 100 проєктів, що були представлені на конкурс, тільки 15 отримали гранти, в тому числі і ZHDANSPACE. Крім спонсорських та грантових коштів, участь у фінансуванні Центру взяли й діти. Вони влаштували кілька благодійних ярмарків та зібрали близько 5 тис. грн на реалізацію своєї мрії. Центр є креативним простором для обговорення ідей, дискусій, тренінгів та розвиткових заходів. Діти мають так звану «Стіну мрій», де кожен пише свою ідею. У них є девіз – «Мріяти вголос», і поки написана ідея не реалізується, вона залишається на «стіні», над нею працюють. Реалізували – пишуть нову. До роботи Центру долучається вся молодь громади, із усіх сіл. Однією зі складових проєкту зі створення Центру дозвілля стала ідея буккросінгу, яка вже реалізована в громаді. Три шафи з книгами у відкритому доступі встановлено на території ОТГ, а ще є шафи-соти із літературою у школах. Люди можуть вільно взяти книжку, прочитати, повернути, або покласти свою. Це цікавий проєкт, який підтримали всі жителі громади – і дорослі, і діти», - розповів Петро Сидоренко, представник ТОВ «Хмільницьке», депутат сільської ради Жданівської ОТГ.

За його словами, молодіжні та соціальні проекти – один з пріоритетів місцевого бізнесу. Завдяки спонсорській підтримці та у співпраці із сільською радою у Жданівській ОТГ реалізуються ініціативи з інклюзії, комп’ютерної грамотності та робототехніки, молодь громади активно бере участь у конкурсах та навчальних заходах регіонального і національного рівня.

Більше 40 дітей збираються у ZHDANSPACE, аби поспілкуватись та корисно провести час. Керівниця КЗ « Жданівська публічна бібіліотека» Марія Вонхольська підтримує ініціативу. На її думку, Центр об’єднав молодь громади, діти зацікавлені у розвитку, небайдужі до свого зростання, вчаться думати, пізнавати та реалізувати свої мрії.

«Жданівська громада приділяє увагу соціальному розвитку - галузі освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та дозвілля. Опікуємось молодим поколінням, щоб діти були забезпечені якісною освітою, мали всі можливості для розвитку. Серед наших пріоритетів – пошук та зростання молодіжних лідерів, заохочення їх до активності. Молодь має зрозуміти, як вона хоче жити, чого досягти, як реалізуватись. Це важливо, зараз без активності неможливо, стара система управління територіями змінюється, тож маємо змінюватись і ми. На мою думку, завдання не тільки для нашої, а й усіх ОТГ - дати молоді розуміння того, як розвивати свою громаду», - зазначив Ігор Павлюк, керуючий справами виконкому Жданівської сільської ради.

10.09.2019 - 10:03 | Переглядів: 15529

Приєднані зображення:

Теги:

молодь

Область:

Вінницька область

Громади:

Війтівецька територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 жовтня 2024

«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами

«Стосунки між громадами треба було узаконити»....

Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...

18 жовтня 2024

У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу

У Лановецькій громаді стартував унікальний...

У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...

14 жовтня 2024

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі. Що зробили та які враження від нового освітнього простору

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...

02 жовтня 2024

«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як у Носівській громаді облаштували сучасне шкільне укриття

«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У 2022 році ворог розташовувався навколо Носівської громади, що на...