У цій громаді всюди можна побачити свідчення її стабільності і невпинного розвитку. Попри те, що Набутівській ОТГ на Корсунщині дісталось чимало об’єктів медицини, освіти, культури, громаді вдається не просто підтримувати їх на нормальному рівні, а ремонтувати, покращувати, осучаснювати. Крім ремонтів, появи нових доріг та вуличного освітлення, Набутівська ОТГ відкриває нові об’єкти – і відразу три їх з’явиться цього року. Про потужний розвиток Набутівської громади дізнавалися учасники прес-туру, організованого Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».
Набутівська громада – це об’єднання із 13 сіл, на території яких знаходяться 5 ЗОШ, 2 амбулаторії та 7 ФАПів, 1 музична школа та 1 дитячий будинок сімейного типу, 7 будинків культури, 2 сільські клуби, 7 бібліотек.
Голова Набутівської ОТГ Олег Малюга
Голова Набутівської громади Олег Малюга розповідає, що багато проектів – такі як ремонти доріг чи ФАПів – вдається реалізувати шляхом співфінансування самої громади та її мешканців, приватних підприємців. Таким чином, наприклад, у селі Деренковець торік було оновлено до зразковості ФАП та прокладено дорогу, де раніше була «соша».
Сьогодні у громади дві «швидких допомоги», скоро буде третя. Уже сьогодні забезпечено можливість здійснення найнеобхідніших аналізів, а планують у перспективі відкриття УЗД-кабінету та сучасної стоматології.
Оновлений громадою спільно з її людьми ФАП Деренківця
Активно розвивається впровадження і телемедицини. Для запрошених нових лікарів громада купує житло. Наразі ударними темпами у Набутові за співфінансування держави добудовують нове приміщення амбулаторії, що відкриє двері для пацієнтів уже цього року. У приміщенні поряд закінчується підготовка до відкриття ЦНАПу (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»), що надаватиме 86 послуг (сьогодні надається лише 11).
Голова громади переконаний: щоб люди хотіли жити і працювати у селі, у першу чергу необхідно забезпечити високий рівень медичних послуг та освіти.
Школа у Сахнівці
У селі Сахнівка підтримують і розвивають унікальну для Черкащини школу (інноваційну та опорну для громади) – авторську школу ім. О. Захаренка. Це сучасний навчально-спортивний комплекс, де діє басейн, планетарій, обсерваторія, блок трудових цехів, кілька музеїв та дендрологічний парк із комплексом дитячих атракціонів.
На утримання школи із місцевого бюджету щороку спрямовують 5,5 мільйонів гривень. Для підвезення школярів уже сьогодні є два шкільних автобуси, громада планує придбати третій. У Сахнівці діє єдиний для громад Черкащини, дитячий духовий оркестр.
Цьогоріч у Сахнівці планують відкрити оздоровчий табір для дітей, так само єдиний, котрий буде відкрито у ОТГ області. Його облаштовують на місці колишнього дитячого садка. Тепер тут комплекс утеплених приміщень, на території якого будуть спортивні та дитячі майданчики, а також дітлахи зможуть відвідувати шкільний басейн та ходитимуть у турпоходи, відкриваючи для себе красиві місця Корсунщини.
Одночасно у «Вогнику» зможуть оздоровлювати до 80 дітей – як влітку, так і взимку. Спершу планують у масштабах району, а в перспективі – із області та всієї України.
Теги:
медицина управління освітою адміністративні послуги
Область:
Черкаська областьГромади:
Набутівська сільська об’єднана територіальна громада Набутівська територіальна громадаДжерело:
Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
08 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...
08 листопада 2024
Безбар’єрне суспільство: головні події та корисні ресурси
Безбар’єрне суспільство: головні події та...
В сучасній Україні кожна людина, незалежно від статі, стану здоров’я чи життєвих обставин, має право на гідне та...
07 листопада 2024
Українські освітяни переймали досвід колег зі Швейцарії
Українські освітяни переймали досвід колег зі...
Українська делегація, до складу якої увійшли експерти Проєкту DECIDE, голови та представники органів місцевого...
07 листопада 2024
Як громади створюють стратегії та плани розвитку за участі громадськості
Як громади створюють стратегії та плани...
Сучасні виклики вимагають нового підходу до управління громадами, де кожен мешканець має змогу впливати на...