Настав час вирішувати не лише засадничі, а й конкретні питання адміністративно-територіального устрою країни, - В’ячеслав Негода

Перед новим Парламентом і Урядом стоятиме надважливе завдання – завершити створення нового адміністративно-територіального устрою країни. Зробити це треба, як заплановано, до чергових місцевих виборів, які пройдуть у жовтні 2020 року. Отже часу мало, але, на щастя, майже усе для прийняття відповідних рішень готово, необхідна лише політична воля.


Про це повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час наради з обговорення законопроекту щодо засад адміністративно-територіального устрою України.

«Від представників політичних сил, які планують сформувати більшість у новому Парламенті, ми почули про готовність завершити реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади до жовтня 2020 року. А також про необхідність створити нову ефективну адміністративно-територіальну основу. Це співпадає з баченням Міністерства, експертів та міжнародних партнерів. Але, щоб втілити задуми в життя, потрібні швидкі та продумані політичні рішення. І ми вже готові запропонувати проекти для більшості цих рішень», - зазначив В’ячеслав Негода.

За його словами, одним з пріоритетних є законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України», розроблений Мінрегіоном ще у 2016 році. «Він був прийнятий Урядом і схвалений профільним парламентським комітетом, але так і не був розглянутий Верховною Радою. Тепер процедуру розгляду доведеться починати спочатку. Але ми сподіваємося, що дискусій навколо нього буде набагато менше і відбуватимуться вони вже паралельно з обговоренням ще одного важливого законопроекту  - про новий адміністративно-територіальний устрій країни», - сказав перший заступник Міністра.

Він нагадав, що останнім часом на центральному та місцевому рівні тривають дискусії щодо шляхів завершення формування спроможних громад і початку реформування районного рівня.

«Під час дискусій вже не йдеться, потрібно чи не потрібно це робити, - учасників обговорень більше цікавить, як і коли це відбудеться. Тому восени, коли почне працювати новий Парламент і Уряд ми готові будемо виходити з пропозиціями і проектами рішень з цього питання. Час для їх прийняття дуже обмежений, тому разом з засадничими, більш теоретичними питаннями плануємо запропонувати конкретні варіанти створення нового сучасного адмінтерустрою країни», - резюмував В’ячеслав Негода.

07.08.2019 - 16:15 | Переглядів: 11587
Настав час вирішувати не лише засадничі, а й конкретні питання адміністративно-територіального устрою країни, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

АТУ В'ячеслав Негода законодавче забезпечення

Джерело:

Читайте також:

26 грудня 2024

Детальний чи загальний регламент місцевої ради: пошук оптимальної моделі для ефективного самоврядування

Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...

Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...

26 грудня 2024

Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100

Розширення ЦНАПу та придбання нового...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

26 грудня 2024

Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад

Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...

Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу   Територіальні громади в Україні...

26 грудня 2024

Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?

Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...

Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...