У Великій Бузовій за підтримки «Астарти-Київ» учні з вчителем трудового навчання створили соціальне підприємство виробів з дерева. Проект «Lilac tree» — майстерня виробів з деревини, які потім йдуть на продаж. Виручені кошти учні місцевої школи вкладають у нове обладнання, щоб створювати ще якісніші товари.
Учні Великобузівської школи Шишацького району взяли участь у таборі «Підйом». Його організовує агропромхолдинг «Астарта-Київ» разом з благодійним фондом «Повір у себе». Навчаються тут учні шкіл тих громад, де працюють підприємства холдингу. Ментори «Підйому» — студенти Української Академії Лідерства. На таборі засвоюють проектний менеджмент, захищають проекти та отримують на них гранти від фонду.
Вихованці Великобузівської школи представили та захистили проект «Lilac tree» («Бузкове дерево»). Ідея — у створенні виробів з дерева на гуртку різьблення, та їхній подальший продаж. Ініціатори отримали грант від «Астарти-Київ» на реалізацію проекту.
У школі є майстерня, де діти збираються на гуртку разом з учителем трудового навчання, креслення та інформатики Геннадієм Світличним. Свого часу він звернувся до одного з брендів ручних електроінструментів з проханням допомогти. Так майстерня отримала якісне обладнання. Це і дало поштовх учням продовжити розвиток у цій сфері.
— Ми показували, розповідали, що в нас є. І нам кажуть: «Зробіть щось круте, у вас така класна майстерня, нова, таке обладнання». І ми вирішили відкрити на базі майстерні цей соціальний проект. Презентували його, всім сподобалося і нам надали грант, — розповідає учениця 9-ого класу Юлія Рибченко.
На отримані кошти учні закупили матеріали для виробів. Нині тут виготовляють кухонні дощечки, лопатки, стільчики, лави, скриньки. А з продажу вже вдалося придбати багатофункціональний верстат. Учень 10-ого класу Назар Марюхна перший випробував його в дії. Говорить, що робитиме тут скриньки для подарунків.
— Ми повністю переобладнали, модернізували наше електрообладнання. Тут в майстерні поставили електророзетки, роз’єми, поміняли проводку в старих верстатах, зробили навісні пересувні переноски, — розповідає вчитель Геннадій Світличний. У планах у дітей — продавати більше виробів та дообладнати майстерню.
Геннадій Світличний зазначає, що учні хочуть швидкого успіху, проте для гарних результатів необхідно наполегливо працювати:
— Діти дуже талановиті, і займають призові місця з трудового навчання по області. У рамках «Lilac tree» кожен з них робить ту частину роботи, яку вміє найкраще. Хтось малює, хтось зачищає вироби, хтось їх скручує. І загалом маємо гарний результат.
Теги:
Область:
Полтавська областьГромади:
Шишацька селищна об’єднана територіальна громадаДжерело:
poltava.to
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...
18 листопада 2024
Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими...
4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці...
18 листопада 2024
Перші 25 громад стали партнерами програми Polaris
Перші 25 громад стали партнерами програми...
25 громад з 11 областей вже стали партнерками шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого...