Заступники ОТГ та сільських голів старостинських округів Вінниччини відвідали Дніпропетровську область у рамках дводенного study-туру, який проходив за сприяння Вінницького та Дніпропетровського Центрів розвитку місцевого самоврядування і Програми «U-LEAD з Європою». Тема візиту - «Інфраструктурний розвиток ОТГ» на прикладі об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини.
Радник Вінницького ЦРМС Віталій Швець, підбиваючи підсумки заходу, зазначив, що у Дніпропетровській області налагоджена співпраця всіх гілок влади щодо підтримки ОТГ, процесів децентралізації та фінансування проектів розвитку громад, а це, на думку експерта, гарний стимул до об’єднання. Крім того, Віталій Швець звернув увагу на високі показники розвитку освіти у громадах та старостинських округах Дніпропетровщини.
«Майже всі ОТГ пройшли оптимізацію освітньої мережі, діти отримують повний спектр якісних освітніх послуг. І хоча цей шлях нелегкий, але з часом він переконує у доцільності саме такої організації функціонування освіти, адже дає гарний результат. Для сільських територій це надзвичайно важливо», - зазначив експерт.
Представнки Вінниччини ознайомилися зі здобутками 4 ОТГ та їх старостинських округів. Заступник голови Краснопільської сільської ОТГ Василь Вдовик поділився враженнями від поїздки та розповів про досвід, який може у найкоротші строки бути застосований у громаді.
«Дуже цікаво було ознайомитись із роботою опорних шкіл в громадах Дніпропетровщини. Це ще одне підтвердження на користь оптимізації освітніх закладів. Застосовані найсучасніші технології освітнього процесу як у школі, так і в садочках. Забезпечено всебічний розвиток дітей. Не обов’язково робити так само як у них, але ми будемо й надалі працювати над тим, щоб наші діти отримували якісну освіту. Також повчальним є досвід Волоської ОТГ, що гарно попрацювала із комунальними послугами водопостачання. Громада досить ефективно налагодила роботу водогону. Всі користувачі мають договори, лічильники та вчасно оплачують послуги. І найбільше нас зацікавив проект «Поліцейський громади», що реалізується на Дніпропетровщині. Завдяки проекту ОТГ має повноцінну безпекову службу – поліцію, що співпрацює із усіма категоріями населення, опікується сферою благоустрою, контролює безпеку мешканців. Для цього претендент на звання поліцейського громади проходить навчання протягом 3 місяців, забезпечується автомобіль та кабінет поліцейського для повноцінного функціонування служби правопорядку. Це дуже необхідний проект, тож наша громада також спробує взяти участь у ньому», – повідомив Василь Вдовик,
За підсумками study-туру, Краснопільська сільська ОТГ відразу після прибуття на Вінниччину , склала заявку-анкету на зарахування до числа претендентів з реалізації проекту « Поліцейський громади» у Вінницькій області. Як повідомив радник Вінницького ЦРМС Віталій Швець, наразі 6 ОТГ області виборюють право на участь у даній ініціативі.
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...