У селі Руська Поляна люди самостійно відновили пожежну частину. Будівництво почалося ще у 80-х роках минулого століття, але встигли звести лише «коробку».
«Колись тут будувалося пожежне депо, де мало б бути 3-4 автомобілі, що обслуговували б весь Черкаський район, – говорить голова Руськополянської ОТГ Олег Гриценко. – Проте будівництво «заморозили» і до 2017 року приміщення стояло без даху, вікон і дверей. Коли громада попросила створити пожежну частину, я звернувся до районного керівництва та сільських голів, але ніхто не захотів нас фінансово підтримати. Тоді я пішов до бізнесменів і хтось дав грошей, а хтось закупив матеріали для ремонту. Люди поприходили штукатурити. Моя теща варила на всіх вареники».
Зараз приміщення практично готове до експлуатації. Обласне управління ДСНС дало в оренду пожежний автомобіль за 1 гривню. Громада планує набрати команду із 4 вогнеборців – одночасно і водіїв пожежних авто. Уже зголосилися колишні рятувальники на пенсії. Виїжджати на виклики вони почнуть вже у серпні.
Утримання пожежної частини обходитиметься у близько півмільйона гривень на рік. Вона буде обслуговувати також 4 довколишніх села. У перспективі, укладатиме угоди на пожежну охорону із також місцевими підприємцями, аби збільшити фінансування пожежної частини, працівники якої поки що отримуватимуть мінімальну зарплату. Планують залучати і волонтерів.
«У громадах Австрії на зміні чергує лише один працівник пожежної служби, - розповідає Олег Гриценко. – Трапляється пожежа – ці навчені люди із місцевих мешканців зобов’язані прийти й допомагати. Потім місцева влада їм дає компенсацію за роботу. Є ідея так само зробити і в нас».
«Від центру м. Черкаси до с. Руська Поляна можна дістатись приблизно за 20 хвилин. Та незважаючи на таке близьке сусідство, у Руськополянській ОТГ прагнуть створити свою мережу комунальних закладів, - констатує Анна Сарана, радниця з питань муніципальних послуг Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». - Це і не дивно, бо тільки тоді можна на 100% впливати на якість послуг та забезпечувати комунальні заклади дійсно необхідним. Реформа децентралізації дала можливість людям бути господарями на «своїй землі», а гарний господар завжди наводить лад у своєму дворі та має всі необхідні інструменти у господарстві. Руськополянська ОТГ мала на меті створити свій Центр безпеки. Враховуючи кількість жителів громади, економічно вигідно надавати ці послуги не тільки на території ОТГ, а й іншим прилеглим населеним пунктам, які не входять в громаду, через механізм міжмуніципального співробітництва. Такий підхід дозволяє скоротити видатки на утримання цього центру безпеки».
Теги:
Область:
Черкаська областьГромади:
Руськополянська сільська об'єднана територіальна громада Русько-Полянська територіальна громадаДжерело:
Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...