У селі Руська Поляна люди самостійно відновили пожежну частину. Будівництво почалося ще у 80-х роках минулого століття, але встигли звести лише «коробку».
«Колись тут будувалося пожежне депо, де мало б бути 3-4 автомобілі, що обслуговували б весь Черкаський район, – говорить голова Руськополянської ОТГ Олег Гриценко. – Проте будівництво «заморозили» і до 2017 року приміщення стояло без даху, вікон і дверей. Коли громада попросила створити пожежну частину, я звернувся до районного керівництва та сільських голів, але ніхто не захотів нас фінансово підтримати. Тоді я пішов до бізнесменів і хтось дав грошей, а хтось закупив матеріали для ремонту. Люди поприходили штукатурити. Моя теща варила на всіх вареники».
Зараз приміщення практично готове до експлуатації. Обласне управління ДСНС дало в оренду пожежний автомобіль за 1 гривню. Громада планує набрати команду із 4 вогнеборців – одночасно і водіїв пожежних авто. Уже зголосилися колишні рятувальники на пенсії. Виїжджати на виклики вони почнуть вже у серпні.
Утримання пожежної частини обходитиметься у близько півмільйона гривень на рік. Вона буде обслуговувати також 4 довколишніх села. У перспективі, укладатиме угоди на пожежну охорону із також місцевими підприємцями, аби збільшити фінансування пожежної частини, працівники якої поки що отримуватимуть мінімальну зарплату. Планують залучати і волонтерів.
«У громадах Австрії на зміні чергує лише один працівник пожежної служби, - розповідає Олег Гриценко. – Трапляється пожежа – ці навчені люди із місцевих мешканців зобов’язані прийти й допомагати. Потім місцева влада їм дає компенсацію за роботу. Є ідея так само зробити і в нас».
«Від центру м. Черкаси до с. Руська Поляна можна дістатись приблизно за 20 хвилин. Та незважаючи на таке близьке сусідство, у Руськополянській ОТГ прагнуть створити свою мережу комунальних закладів, - констатує Анна Сарана, радниця з питань муніципальних послуг Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». - Це і не дивно, бо тільки тоді можна на 100% впливати на якість послуг та забезпечувати комунальні заклади дійсно необхідним. Реформа децентралізації дала можливість людям бути господарями на «своїй землі», а гарний господар завжди наводить лад у своєму дворі та має всі необхідні інструменти у господарстві. Руськополянська ОТГ мала на меті створити свій Центр безпеки. Враховуючи кількість жителів громади, економічно вигідно надавати ці послуги не тільки на території ОТГ, а й іншим прилеглим населеним пунктам, які не входять в громаду, через механізм міжмуніципального співробітництва. Такий підхід дозволяє скоротити видатки на утримання цього центру безпеки».
Теги:
Область:
Черкаська областьГромади:
Руськополянська сільська об'єднана територіальна громада Русько-Полянська територіальна громадаДжерело:
Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...
14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 листопада 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...