Комісія при Мінрегіоні погодила вже 2373 інфраструктурні проекти об’єднаних громад на загальну суму 1,87 млрд грн. Нерозподіленими залишаються 230 млн грн (11%) коштів субвенції.
Майже на 100 % субвенцію розподілили між проектами об’єднані громади Закарпатської, Миколаївської, Харківської, Чернігівської та Черкаської областей.
Найбільше нерозподіленої субвенції у Київській (залишок - 34 %), Дніпропетровській (33,9%) та Херсонській (33%) областях.
Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода за результатами чергового засідання Комісії з розгляду проектних заявок ОТГ.
«Об’єднані громади вже мають досвід ефективного і вчасного використання інфраструктурної субвенції. Тому цього року підвищилася і швидкість подання проектних заявок, і їхня якість. Громади, особливо ті, що сформувалися першими, використовують субвенцію вже не лише на ремонт, оновлення чи будівництво інфраструктури. Значну її частину вони вкладають у стратегічні речі: планувальну документацію, сучасні технології обліку ресурсів, створення робочих місць тощо. Отже, як ми і очікували, знадобилося декілька років, щоб громади відчули, як це – бути спроможними та інвестувати у проекти розвитку. Тепер можемо бути впевненими, що території об’єднаних громад стрімко розвиватимуться. Наша ж задача – продовжувати підтримувати ОТГ і не допустити згортання реформи», - прокоментував В’ячеслав Негода.
Нагадаємо, держава зобов’язалася підтримувати об’єднані громади протягом п’яти років після їх створення.
У 2019 році на розвиток інфраструктури ОТГ передбачено 2,1 млрд грн. Ці гроші розподілені між бюджетами створених у 2015-2018 роках 806 об’єднаних територіальних громад пропорційно до площі ОТГ та кількості сільського населення у такій громаді. Тобто, чим більше сільських територій об’єднала громада, тим більше коштів на розвиток інфраструктури вона отримала з державного бюджету.
Загалом з 2016 по 2019 рік включно Уряд виділив для об’єднаних громад 6,5 млрд грн на розвиток інфраструктури: в 2016 році - 1 млрд грн на 159 ОТГ, в 2017 році – 1,5 млрд грн на 367 ОТГ, у 2018 році – 1,9 млрд грн на 665 ОТГ, в 2019 році обсяг субвенції складає 2,1 млрд грн.
За 2015-2018 роки об’єднані громади за кошти інфраструктурної субвенції реалізували 6380 проектів.
Теги:
В'ячеслав Негода субвенція субвенція 2019
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
22 січня 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 січня 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....