Продовження реформи місцевого самоуправління передбачає закріплення в Конституції вже досягнутої максимальної самостійності громад і їхньої підзвітності передусім місцевим мешканцям. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з головами об’єднаних громад Полтавської області.
Зустріч відбулася у місті Пирятин, який став центром ОТГ в «першу хвилю» об’єднання – в 2015 році. Зараз в громаді проживають близько 17 тис. людей. Громада має 617 га земель поза межами населених пунктів, а щорічний обсяг прямої субвенції на розвиток становить близько 1 млн грн. Громада утримує Центр надання адміністративних послуг, що надає близько 200 послуг різного спектру – в тому числі у форматі «мобільного офісу», об’єкти соціальної інфраструктури та місцевий опорний заклад «Пирятинській ліцей». В ліцеї, окрім стандартів Нової української школи, активно впроваджується політика всебічного фізичного виховання дітей. В школі коштом громади, обласного бюджету та за рахунок урядової програми розбудови пришкільних спортивних майданчиків, побудований басейн, ігрові кімнати, зал східних єдиноборств.
Глава Уряду відвідав і ЦНАП, і ліцей. Поспілкувався з мешканцями громади і відповів на хвилюючі їх питання – зокрема щодо продовження реформ, укріплення місцевого самоврядування, пенсійного забезпечення та перспектив подальшого перерахунку пенсій та збереження мережі соціальних служб при районних радах.
Звертаючись до голів ОТГ, Глава Уряду, зокрема, відзначив, що у кожному регіоні намагається відвідати громади, аби пересвідчитися, що децентралізація працює.
«Ми створили нову систему, яка зробила громади сильнішими. Це очевидний факт. Наступне питання – а що далі? Вважаю, що найбільш важливо - збереження децентралізації, створення системи, яка закріпить право громад на фінанси й повноваження, їхню максимальну самостійність і підзвітність передусім перед власними мешканцями», - сказав Володимир Гройсман.
Він наголосив, що з 2014 року своїм завданням бачив законодавче забезпечення спроможності громад і побудову нового територіального устрою країни.
«Зараз потрібно закріпити в Конституції повсюдність місцевого самоврядування і фінансової спроможності ОТГ», - сказав Володимир Гройсман.
Він закликав голів громад долучитися до обговорення урядового проекту закону щодо змін до Конституції, а також нагадав ініціативу Уряду надати малим містам статус ОТГ – задля їхнього всебічного розвитку, який відкриває децентралізація.
Приєднані зображення:
Теги:
Володимир Гройсман Конституція
Область:
Полтавська областьГромади:
Пирятинська міська об’єднана територіальна громадаДжерело:
Урядовий портал
24 грудня 2024
Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія Івана Космини
Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія...
Чи не єдиний в Україні штатний радник міського голови з питань безбар’єрності Іван Космина працює у місті Чортків...
24 грудня 2024
Громада на всі 100: як Шевченківська громада...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
24 грудня 2024
Складання річної фінансової звітності за 2024...
На початку 2025 року розпорядники коштів місцевих бюджетів традиційно складатимуть річну фінансову звітність за 2024...
24 грудня 2024
Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо стратегічного розвитку громад та регіонів
Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо...
Міністерство розвитку громад та територій України об’єднало понад 500 представників влади, експертів та громадськості...