Мінрегіон за підтримки міжнародних партнерів створює онлайн-ресурс з розвитку територій українських Карпат. На веб-платформі буде розміщена уся інформацію про регіон: статистика, рішення уряду, проекти у різних сферах тощо. Технічно платформа майже завершена, залишилося якісно її наповнити.
Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час пленарної дискусії «Перспективи розвитку гірських територій», що відбулася в рамках ІV Форуму місцевого розвитку у Трускавці.
«Багаторічні розмови на цьому форумі запалили нас темою Карпат, стимулювали нестандартно і сучасно підійти до планування розвитку цих територій, - сказав В’ячеслав Негода. – Ми вирішили восени на засіданні Кабінету Міністрів презентувати не просто план заходів з реалізації урядової Концепції розвитку Карпат, а й онлайн-додаток – проект просторового розвитку цієї території з візуалізацією проектів і програм, які будуть там реалізовуватися».
За його словами, вже створена картографічна частина платформи і попередньо нанесені на неї деякі проекти. У кожного охочого буде змога побачити, що цей проект передбачає, які його терміни і бюджет, хто є учасниками і виконавцями тощо.
«Таким чином ми забезпечимо публічність і збільшимо відповідальність за реалізацію проектів», - вважає перший заступник Міністра.
Найближчим часом важливо отримати з областей, що входять до Карпатського регіону, якісні проекти розвитку цих територій. А це на думку В’ячеслав Негода, одне з найскладніших завдань, яке вимагає великої роботи на рівні регіонів і громад.
«Ви можете роками говорити про важливість і пріоритетність розвитку територій українських Карпат, але якщо нічого не робити, економічна статистика залишатиметься сумною. Пошуміти про проблему в регіоні завжди знайдеться кому, а сісти, розробити і запропонувати якісний проект – на це поки мало в кого вистачає творчості. Тому пропоную місцевій владі, асоціаціям і експертам при підготовці регіональних стратегій розвитку до 2027 року забути про формальний підхід і сконцентруватися на реальних проектах, пропонувати креативні ідеї та нестандартні рішення проблем», - сказав перший заступник Міністра.
Теги:
В'ячеслав Негода регіональний розвиток гірські території
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...