Суттю обговорення питань нового районного поділу має стати не кількість районів, а їх змістовне наповнення, - В’ячеслав Негода

Ще в 2014 році Україна входила у шістку найбільш централізованих європейських країн, а сьогодні вона вийшла на середні європейські показники завдяки якісному впровадженню реформи децентралізації. Важливим її етапом, поряд з формуванням спроможних громад, є  формування нових районів, які відповідатимуть сучасним потребам. Про це сказав Даніель Попеску, керівник Департаменту демократичного врядування Ради Європи в ході презентації ініціативи «Нова мапа українських районів: необхідність продиктована часом». Захід організувала Українська асоціація районних та обласних рад у співпраці з Програмою Радою Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Йому передувала тривала робота у чотирьох пілотних областях України – Донецькій, Луганській, Харківській, Тернопільській з підготовки проектів моделей районного поділу.

Далі має відбутися широке обговорення напрацьованих пропозицій та підходів до побудови майбутніх спроможних районів кожної області усіма зацікавленими сторонами, як то громадськість, місцеве самоврядування, виконавча влада.  За словами першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслава Негоди, суттю обговорення має стати не кількість районів в областях, а, в першу чергу, змістовне наповнення нових районів.

«Маємо спільно виробити бачення, які саме функції будуть виконувати майбутні райони з огляду на те, що 90% повноважень районів вже виконують чи будуть виконувати об’єднані громади. Саме вони надають більшість публічних послуг населенню. То ж логічно, що ті райони, які маємо зараз, уже себе вичерпали і потрібно вибудувати нову, ефективну модель районного поділу. А для цього на перше місце маємо поставити не дискусії довкола кількості районів в тій чи іншій області, а їх якісний зміст – які функції у субрегіонального рівня влади мають бути і які органи виконавчої влади або місцевого самоврядування їх забезпечать», - зазначив В’ячеслав Негода.

Він підтвердив, що формування адміністративно-територіального поділу в Україні є прерогативою держави. Однак, за його словами, держава зацікавлена у відкритості цих процесів, а для цього потрібна широка інформаційно-роз’яснювальна робота. Вона допоможе знайти оптимальне рішення майбутнього районного поділу, що є запорукою підтримки такого рішення суспільством та парламентом.

В’ячеслав Негода подякував Раді Європи за системну підтримку процесів децентралізації в Україні, та закликав асоціації органів місцевого самоврядування ініціювати активне обговорення в регіонах питань формування ефективних районів.

20.06.2019 - 16:56 | Переглядів: 13391
Суттю обговорення питань нового районного поділу має стати не кількість районів, а їх змістовне наповнення, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода район Даніель Попеску

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

26 липня 2024

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи знищення комунального майна внаслідок бойових дій - запис вебінару

Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...

Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...

26 липня 2024

Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху

Проєктна діяльність освітян: можливості,...

Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...

26 липня 2024

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій

SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...

26 липня 2024

Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку

Конятинська громада: коли проєкти стають...

Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...