ОТГ та районні ради зможуть спільно створювати освітні округи та формувати мережу опорних шкіл – рішення Уряду
Місцева влада об'єднаних територіальних громад та районів зможе об'єднуватися для створення освітніх округів. До них мають увійти опорні школи, заклади позашкільної освіти, культури та спорту. Це визначено Положенням про освітній округ та опорний заклад, затвердженим 19 червня 2019 року під час засідання Кабміну.
«У документі ми приділили велику увагу питанню опорних шкіл - виписали процедуру конкурсу на отримання такого статусу, мінімальну кількість учнів, структуру навчального процесу. Наразі, за оперативними даними, в Україні налічується 785 опорних шкіл та 1272 їхніх філій. Можливість для утворення освітніх округів має стимулювати владу на місцях уважніше ставитися до мережі освітніх закладів та ефективно витрачати кошти на їх утримання», - зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
За новим Положенням, кількість учнів в опорних школах має складати не менше 200 осіб. Тобто у заклад, до якого вкладатимуть ресурси з кількох місцевих та державного бюджету, має охоплювати якісною освітою якнайбільше дітей.
До складу освітнього округу, зокрема, можуть входити інклюзивно-ресурсні центри та міжшкільні ресурсні центри. Для того, щоб розмежувати повноваження засновників закладів, які діятимуть у межах округу, місцеві ради мають заключити договір (угоду) про спільну діяльність. У ньому зазначатимуться відповідальні за організацію освітнього процесу, підвезення до опорних шкіл, забезпечення навчальним обладнанням тощо.
Передбачається, що облаштування опорної школи має відбуватися за принципами Нового освітнього простору, відповідні методичні рекомендації вже затверджені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Однак під час конкурсу засновники мають враховувати фактичну матеріально-технічну базу закладу, можливості для навчання дітей з особливими освітніми потребами, енергоефективність будівлі тощо.

Поділитися новиною:
24 липня 2025
Швейцарія продовжує підтримку відновлення житла...
Громадська організація "ДЕСПРО" разом із Helvetas Swiss Intercooperation у межах швейцарської допомоги Україні...
23 липня 2025
Один мер — десять партнерств: Мартін Асмут став Амбасадором дружби міст від Cities4Cities
Один мер — десять партнерств: Мартін Асмут став...
Нагороду вручено 19 липня у німецькому Гофштеттені — за лідерство, що надихає інші муніципалітети знаходити...
23 липня 2025
Спорт, екскурсії та нові знайомства: історія взаємопідтримки Львівщини та Херсонщини
Спорт, екскурсії та нові знайомства: історія...
У новому епізоді проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» амбасадор Андрій Бєдняков разом із дітьми з...
23 липня 2025
Шведський досвід стратегічного планування: що може бути корисним Україні (І частина)
Шведський досвід стратегічного планування: що...
І ЧАСТИНА Швеція – одна з найуспішніших децентралізованих країн Європи. Як їй вдається поєднувати гнучке...