03 квітня 2025
Децентралізація

Дайте громадам об’єднуватися, якщо ви думаєте про людей, а не про крісла, - В’ячеслав Негода керівникам районів

«Я розумію позицію районного керівництва, яке хоче зберегти більше повноважень і ресурсів на своєму рівні. Так звичніше, зручніше і вигідніше самим чиновникам. І тільки там, де думають перш за все про добробут людей, там є активна підтримка створенню спроможних громад. Мудрі районні керівники побачили у реформі можливості для розвитку території і навіть для самореалізації», - сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода під час робочої наради щодо проблемних питань удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Одеської області.

Присутні на зустрічі представники Болградської районної ради Одеської області висловилися проти створення об’єднаних громад на їхній території, бо це, начебто руйнує район, а отже люди не матимуть якісних адміністративних, медичних та інших необхідних послуг. Ще більше їх лякають експертні пропозиції по переформатуванню в області районного рівня. Лякають настільки, що районна рада навіть звернулася до Президента і Прем’єр-міністра… іншої держави. А трішки пізніш – і до Президента та Прем’єр-Міністра України.

«Те, що ви своїми зверненнями порушуєте закони, - погано, і цим діям дадуть відповідні висновки інші органи. Для нас найгірше те, що три роки ви розповідаєте ці «страшилки» мешканцям району, в той час, як громади вже могли б розвиватися і надавати усі послуги людям, набагато якісніше, ніж район зараз. Тим більше, керівники громад прагнуть об’єднання, бо бачать у цьому можливості для розвитку. Перешкоджаючи їм, ви шкодите людям. І які б гарні гасла не проголошувалися: «збережемо район», «збережемо культуру», «врятуємо село», або ще щось, - за ними все одно ховається спроба зберегти стару неефективну, шкідливу для людей систему управління. Ви чудово розумієте, що об’єднані громади здатні самостійно надавати усі послуги людям, саме вони можуть повернути життя в село, саме там, у селах, а не в районі, живе справжня культура і традиції, і розвивати їх мають самі громади», - звернувся В’ячеслав Негода про представників району.

Голови громад під час зустрічі підтвердили, що ще три роки тому готові були об’єднатися, але районна влада усіляко цьому перешкоджала.

«Сумно, що тисячі людей Болградського району вже втратили три роки. Замість поліпшення рівня життя, послуг, інфраструктури, вони мали лише обіцянки і розчарування. Впевнений, що вони не бачать справжнього кореня проблеми, тому вже сумніваються у доцільності реформи, сумніваються у спроможності голів своїх громад. На жаль, таких прикладів по Україні ще багато, і вони стимулюють нас швидше закінчити процес створення спроможних громад, навіть якщо доведеться робити це адміністративним шляхом. Сотні об’єднаних громад довели усім, що вони ефективні, їхній досвід гідний того, щоб поширити його на усю Україну. І ми не можемо постійно миритися з тим, що мешканці необ’єднаних громад втрачають можливості жити краще через позицію чиновників, яких вони навіть не обирали», - сказав В’ячеслав Негода.

13.06.2019 - 10:25 | Переглядів: 19171
Дайте громадам об’єднуватися, якщо ви думаєте про людей, а не про крісла, - В’ячеслав Негода керівникам районів

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода район створення спроможних громад

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

02 квітня 2025

Реформа старшої профільної школи: ключові тези за результатами дискусій із засновниками закладів освіти 

Реформа старшої профільної школи: ключові тези...

Реформи в освіті — це складний і відповідальний процес, який потребує кропіткої аналітичної роботи, ґрунтовних...

02 квітня 2025

Фінансові можливості ЄС для українських муніципалітетів: детальний огляд

Фінансові можливості ЄС для українських...

Українські муніципалітети мають доступ до багатьох фінансових програм Європейського Союзу, що сприяють...

02 квітня 2025

Розпочалася розробка перших кластерних концепцій управління відходами для регіонів України 

Розпочалася розробка перших кластерних...

Одну з перших в Україні кластерних концепцій управління відходами розроблять для Ужгородського кластера...

02 квітня 2025

Експерти проєкту DECIDE надають консультації з питань впровадження реформи старшої профільної школи

Експерти проєкту DECIDE надають консультації з...

Експерти Швейцарсько-українського проєкту DECIDE консультують територіальні громади України щодо основних кроків...