Дата заснування села Студеники, що на Київщині, достеменно невідома. Проте деякі дослідники стверджують, що, найімовірніше, поселення виникло понад 300 років тому, а першими його мешканцями були переяславські козаки. Село назвали на честь козака Студеника.
Сьогодні село Студеники є центром об’єднаної територіальної громади, яку створили 24 грудня 2017 року. До її складу входять 5 сільських рад. Кількість жителів – майже 4,5 тисячі. Головне завдання – зробити життя там комфортним, а сам регіон – перспективним.
“Наша громада була вже готова. Були об’єднані колгоспи, діти ходили з одного села в інше до школи. Тому група депутатів підняла питання створення ОТГ. Адже податки, які сплачували студениківські підприємства, не поверталися до людей. Тож, щоби змінити ситуацію, сільські ради ухвалили рішення про об’єднання”, – розповіла голова Студениківської ОТГ Марія Лях.
Завдяки об’єднаню сільська медицина нині перебуває в активній фазі реформування. Нещодавно у Студениках відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини, до складу якої увійшли 6 закладів охорони здоров’я, котрі діють в ОТГ.
Село Переяславське є одним із найбагатших у громаді. На його території розташовано 6 великих підприємств. Це гарантує не лише надходження фінансів до спільного бюджету, а й створення нових робочих місць. Крім того, через село проходить залізниця, тому охочих об’єднатися з Переяславським було чимало. Проте в селі не було своєї школи. За рік у складі ОТГ в селі вже збудували школу, котельню, триває будівництво стадіону.
Найбільше пощастило селам Сомкова Долина та Соснова, адже раніше в них не було коштів навіть на виплату зарплати.
“До об’єднання в ОТГ ми були дотаційною сільською радою. Без децентралізації просто не вижили б”, – говорить Тетяна Шатун, в. о. старости сіл Сомкова Долина та Соснова.
Поділитися новиною:
25 липня 2024
«Телефонували голові, щоби подякувати, а не...
Нещодавно міській голові Решетилівської громади, що на Полтавщині, Оксані Дядюновій телефонували батьки учнів...
24 липня 2024
Рава-Руська та Великий Бичків знаходять...
19 липня 2024 року Рава-Руська громада, що на Львівщині, та Великий Бичків, що на Закарпатті, уклали угоду про...
23 липня 2024
Як створити нові робочі місця і розвивати економіку: коворкінги Пирятинської громади
Як створити нові робочі місця і розвивати...
Як Пирятинська громада об’єднує місцевих жителів, навчає дітей заробляти гроші, проводить сеанси психологічної...
22 липня 2024
У двох ліцеях Вишнівської громади облаштували безбар’єрне середовище для учнів
У двох ліцеях Вишнівської громади облаштували...
Коли йдеться про навчання учнів з особливими освітніми потребами, зволікати з облаштуванням відповідних умов не...