В Україні реалізують проект «Карпатська мережа регіонального розвитку». Його ініціатором виступило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
Сьогодні в Карпатах відбулося перше засідання Наглядової Ради проекту під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка. До її складу входять також представники обласних державних адміністрацій, на території яких впроваджуватимуть проект - Львівської, Чернівецької, Закарпатської, Івано-Франківської та місцевого партнера – Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна».
«Карпатська мережа регіонального розвитку» є наймасштабнішим проектом за обсягом фінансування з державного бюджету в межах секторальної бюджетної підтримки Європейського Союзу. За словами Геннадія Зубка, запланований обсяг фінансування з державного бюджету у 2019 році – понад 44 млн грн. Загальна вартість проекту складає майже 50 млн грн. Це 7% від загального обсягу державної підтримки, яку виділено в межах першого конкурсу проектів секторальної бюджетної підтримки ЄС.
Унікальність проекту в тому, що він охоплює чотири області Карпатського макрорегіону, що робить його найбільшим за територією реалізації серед усіх проектів секторальної бюджетної підтримки ЄС. Він поєднує в собі розвиток твердої та м’якої інфраструктури Карпат.
Протягом трьох років, а саме на такий термін розрахований проект, заплановано розробити Стратегію розвитку Українських Карпат; побудувати офіс Карпатського центру регіонального розвитку в с. Волосянка Сколівського району Львівської області; створити нову інституцію "Карпатський центр регіонального розвитку"; підготувати пропозиції щодо нормативно-правових актів, що регулюють регіональний розвиток Карпатського регіону. Також серед завдань - розробка та впровадження програм та проектів підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, проведення циклу тренінгів, навчань, стажувань у 4 областях та організація тематичних інформаційних заходів.
За словами Геннадія Зубка, важливим індикатором успішної роботи майбутнього "Карпатського центру регіонального розвитку" стане саме залучення якнайбільшої кількості громад зазначених областей до проекту і впровадження прозорих конкурсних засад до проведення заходів.
Урядовець наголосив на актуальності вироблення цілісної позиції щодо розвитку Карпат, нагадавши, що Уряд затвердив раніше Концепцію розвитку гірських територій і зараз розробляє відповідний План заходів.
Окрему увагу Наглядова рада приділила питанням співфінансування проекту «Карпатська мережа регіонального розвитку». За словами першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслава Негоди, області-учасники проекту раніше задекларували 4,7 млн грн з місцевих бюджетів.
«На даний час ми не володіємо інформацією про обсяг запланованих видатків за рахунок місцевих бюджетів в межах проекту. Маю прохання до всіх його учасників надати Мінрегіону рішення відповідних органів місцевого самоврядування про співфінансування у 2019 році», - сказав В’ячеслав Негода.
За його словами, п’яту частину всього бюджету проекту – 10 млн грн., складає підтримка ініціатив місцевих карпатських громад.
«Передбачається фінансування не менше 40 проектів, але пріоритети, на мій погляд, ми маємо визначити додатково. Адже така аргументація, як «недофінансування у рамках обласних програм та спільного інтересу для усього регіону» є недостатньою. Це потрібно зробити якнайшвидше для отримання можливості провести конкурс проектів у цьому році», - наголосив перший заступник Міністра.
За рішенням Наглядової Ради, Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна” стала відповідальним виконавцем проведення моніторингу реалізації Проекту, дані якого щоквартально направлятиме Мінрегіону.
Теги:
В'ячеслав Негода Геннадій Зубко гірські території
Область:
Івано-Франківська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 листопада 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...