У Млинівській селищній об’єднаній громаді, що на Рівненщині, депутати ухвалили рішення про єдину ставку податку для підприємців І та ІІ груп оподаткування на рівні 1%. Рішення вступить в дію з 2020 року. Про це повідомляє «UA:Рівне».
У такий спосіб громада сподівається залучити на свою територію якомога більше підприємців. Вже в цьому році у планах громади залучити 1300 підприємців. Більше того, вони мають стати жителями громади, тобто бути зареєстрованими на її території. У такий спосіб громада намагається вирішити питання нарощування різного роду субвенцій. Хоча, водночас, ставка оподаткування на рівні 1% призведе до фінансових втрат громади на рівні 1,8 млн грн.
«Я змушений вдатися до цього безпрецедентного кроку через, фактично, безвихідь, адже нашій громаді катастрофічно не вистачає коштів для фінансування шкіл та інших соціальних об’єктів. У нас 16 закладів, які раніше утримував район, а після створення ОТГ ми утримуємо з доходів громади і втримати це дуже важко. І ми не хочемо їх закривати», - прокоментував журналістам голова Млинівської ОТГ Дмитро Левицький.
«Децентралізація» звернулася за коментарем до експерта з фіскальної децентралізації програми «U-LEAD з Європою» Віктора Венцеля.
«Ідея щодо залучення таким чином підприємців цікава, але є застереження. По-перше, максимальні ставки єдиного податку на сьогодні і так не досить великі -10% від розміру прожиткового мінімуму для І-ї групи (у 2019 році – 192,1 грн на місяць) та 20% мінімальної зарплати для ІІ-ї групи (834,6 грн на місяць). По-друге, залучення 1300 підприємців, про що кажуть в громаді, досить проблемно. Це становить майже 7% від чисельності всіх жителів ОТГ. Крім цього, така кількість підприємців повинна мати на території громади відповідну роботу. Тобто, ОТГ повинна забезпечити для такої кількості підприємців відповідну зайнятість. Для сплати податків на території ОТГ всі ці підприємці повинні там зареєструватися, а також створити значну кількість робочих місць, щоб компенсувати втрати бюджету від зниження ставки в розмірі 1,8 млн грн та забезпечити додаткові перерахування до бюджету.
Збільшення базової дотації за рахунок зростання чисельності населення теоретично можливе за умови, що такі жителі будуть офіційно зареєстровані (прописані) на території громади, а обсяги ПДФО зростатимуть меншими темпами, ніж в цілому по Україні. Але така ситуація свідчитиме про погіршення економічної ситуації в ОТГ, що не повинно бути метою діяльності ОТГ».
Область:
Рівненська областьГромади:
Млинівська селищна об’єднана територіальна громада Млинівська територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 грудня 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 грудня 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...