ЦНАП, центр безпеки та нова амбулаторія – амбітні плани Бабчинецької ОТГ
Будівництво центру безпеки, ЦНАП та сільської амбулаторії розпочалося у Бабчинецькій ОТГ на Вінниччині.
Як повідомила голова Бабчинецької ОТГ Ніна Зварич, і ЦНАП, і центр безпеки знаходитимуться в одній будівлі. Це зручно в управлінні і дозволить зекономити на обслуговуванні приміщення.
«Ми першими в межах трьох районів пішли на об’єднання, прорахували і зрозуміли, що це вигідно. У нас з’явилися власні кошти – у 2017 році ми отримали 9,6 млн грн до бюджтету, у 2018 – 14,6 млн грн, у поточному плануємо – 16-17 млн грн. Все вкладаємо у громаду: відремонтували садочок, побудували відпочинкові зони, тротуари, дороги, освітлення і продовжуємо господарювати. Стали учасниками державної програми з будівницта сільських амбулаторій. 800 тис. грн – це буде внесок громади і ще 50 тис. грн заплановано на участь у придбанні спеціалізованого медичного автомобіля. Окремий проект – це створення ЦНАП і безпекового центру. Спочатку ми написали проект на фінансування ДФРР для відкриття центру безпеки і отримали 5,5 млн грн, але в процесі прийняття рішення вирішили поєднати будівництво із ЦНАП. Громада вже вклала близько 500 тис. грн у будівництво і до кінця поточного року профінансуємо цей проект ще на 420 тис. грн. Завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою» ЦНАП буде обладнано меблями, технікою, створимо 6 робочих місць, а також віддалене робоче місце у Вила-Ярузькому старостинському окрузі. Крім того, в рамках міжмуніципального співробітництва у Бабчинецькому ЦНАП будуть обслуговуватись мешканці сіл Дзигівка та Тростянець Чернівецького району області», - повідомила Ніна Зварич.
За словами голови громади, децентралізація дала нові можливості для розвитку. «Ми завжди багато працювали, є сільські ради, де вже після обіду нікого немає, - у нас всі працюють, створені всі структурні підрозділи, люди відповідально віднеслися до змін, ми цього хотіли і працюємо на розвиток території. Адже раніше ми не знали скільки є коштів і на що вони йшли в районі, а зараз можемо планувати і бачимо, як витрачаємо. От нещодавно, на сході села, вирішили допомагати молодим сім’ям: при народженні першої дитини виплачуємо з бюджету громади 5 тис. грн, на другу дитину – 10 тис. грн, на третю – 15 тис. грн. Крім того, допомагаємо мешканцям громади на лікування, сиротам на придбання житла, підтримуємо учасників АТО та людей похилого віку. Все це тому, що на нашу думку, головний капітал будь-якої громади – це люди», - зауважила Ніна Зварич.
За словами фахівців Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, Бабчинецька громада показує високу динаміку розвитку: в ОТГ функціонують комунальні підприємства, створено опорну школу, впроваджуються проекти з енергоефективності, благоустрою, на часі – організація роботи сфери охорони здоров’я, культури і дозвілля. Громада придбала техніку та обладнання для сортування сміття – це результат участі у проекті обласного екологічного Фонду, а нещодавно розпочала будівництво приміщень для центру з адміністративних і безпекових послуг.
Приєднані зображення:
Область:
Вінницька областьГромади:
Бабчинецька територіальна громадаДжерело:
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:
04 квітня 2025
7 квітня – презентація квітневих каталогів можливостей для громад та бізнесу
7 квітня – презентація квітневих каталогів...
7 квітня о 13:00 відбудеться презентація каталогів можливостей для громад та бізнесу на платформі...
04 квітня 2025
Новий законопроєкт про формування ліцейної...
Новації законопроєкту 13120-1 «Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо...
04 квітня 2025
Стартує програма «Запровадження середньострокового бюджетного планування в територіальних громадах»
Стартує програма «Запровадження...
U-LEAD з Європою запрошує представників місцевих фінансових органів та головних розпорядників коштів місцевих...
04 квітня 2025
Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD запрошує до участі у навчальній програмі
Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD...
Представників громад запрошують долучитися до шеститижневої навчальної програми «Кроки для спеціалістів. Розробка...