«Громада, дружня для дітей та молоді»: місто на Волині отримало міжнародний статус

Місто Володимир-Волинський отримало міжнародний статус-кандидата «Громада, дружня для дітей та молоді».


Отримувати офіційні документи до Києва відбули перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук та начальник управління освіти, молоді та спорту В’ячеслав Петрук, - інформує офіційний сайт міста.

Ця Програма впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3000 муніципальних округів. В Україні вона стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами. Про намір приєднатися до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ заявили більше 160 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. Володимир-Волинський увійшов до першої когорти муніципалітетів, які є лідерами у впровадженні ініціативи та отримують технічну підтримку ЮНІСЕФ.

У жовтні 2018 року Володимир-Волинська міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Меморандум окреслив порядок участі міста у глобальній Ініціативі та був першим кроком до отримання офіційного статусу «Громада, дружня до дітей та молоді». Документ зокрема підтвердив зобов’язання міста створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.

Далі зробили ситуаційний аналіз щодо становища дітей та молоді в місті. А також Координаційна рада з впровадження ініціативи «Володимир-Волинський – громада, дружня до дітей та молоді» на підставі аналізу розробила та План дій та План моніторингу і оцінки його реалізації, який днями затвердила на міська рада. Він сприятиме створенню чистого, безпечного і комфортного середовища для життя і розвитку дітей та молоді.

Статус Кандидата – це не кінцева мета, а початок злагодженої роботи влади, громадськості, дітей та молоді. Протягом наступних двох-трьох років місто працюватиме над втіленням прийнятого Плану дій. ЮНІСЕФ проведе оцінку його реалізації. Якщо результати будуть визнані відповідними, місто отримає почесний статус «Громади, дружної до дітей та молоді». Це дасть змогу більш тісно працювати з іншими громадами, містами за межами України, залучати міжнародні інвестиції у соціальні проекти.

Довідково:

Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Уповноважений Президента України з прав дитини, Асоціація органів місцевого самоврядування, Національна Молодіжна Рада Україна.

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.

26.04.2019 - 09:28 | Переглядів: 11502
«Громада, дружня для дітей та молоді»: місто на Волині отримало міжнародний статус

Приєднані зображення:

Теги:

молодь

Область:

Волинська область

Джерело:

Офіційний сайт міста Володимир-Волинський

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

06 липня 2024

Міжнародні партнери допомогли відновити головний корпус Одеської академії неперервної освіти

Міжнародні партнери допомогли відновити...

Завдяки зусиллям Швейцарсько-українського проєкту DECIDE та підтримці Посольства Швейцарії в Україні вдалося...

05 липня 2024

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

Громади зможуть рахувати кількість відходів від...

Експерти громадської організації ReThink, що є членом коаліції Ukraine Support Team, розробили Методичні рекомендації...

05 липня 2024

Просто й доступно: 20 громад-учасниць проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» підготували «Бюджети для громадян»

Просто й доступно: 20 громад-учасниць проєкту...

Громади-учасниці проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», що реалізується Громадським Партнерством «За прозорі...

05 липня 2024

Впровадження модернізованої версії АІКОМ. Порядок роботи з даними та подачі звітності (запис вебінару)

Впровадження модернізованої версії АІКОМ....

Що потрібно для впровадження модернізованої версії Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту...