Інфраструктурна субвенція дає змогу громадам швидше ставати «на ноги» і стимулює їх до розширення, - В’ячеслав Негода

Уряд розподілив 2,1 млрд грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури 806 обʼєднаних територіальних громад у 2019 році.  Саме така кількість громад перейшла цьогоріч на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Нагадаємо, інфраструктурна субвенція розподіляється між ОТГ за формулою, яка враховує чисельність сільського населення громади та площу її території.

У Мінрегіоні повідомили, що з 2016 по 2019 рік включно, Уряд виділив для об’єднаних громад 6,5 млрд грн на розвиток інфраструктури на їх територіях (в 16 році це був 1 млрд грн на 159 ОТГ, в 17 році – 1,5 млрд грн на 367 ОТГ,  у 18 році – 1,9 млрд грн. на 665 ОТГ). В цьому році обсяг субвенції складає 2,1 млрд грн.

«За три роки об’єднані громади реалізували 6380 проектів саме за кошти інфраструктурної субвенції. Кошти пішли на вирішення тих проблем, які в селах і селищах не вирішувалися роками: на ремонти будівель шкіл, дитячих садків, амбулаторій і ФАПів, на будівництво і ремонт систем водозабезпечення і водовідведення, на заклади культури і спорту, на оновлення і будівництво  доріг, закупівлю спеціалізованого транспорту, планування територій. Це далеко не повний перелік. Але за кожним з проектів стоїть щось набагато більше – якісніші послуги для людей в громадах, нові робочі місця і новий досвід того, що насправді все можливо зробити, якщо не боятися відповідальності», -  прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

За його словами, інфраструктурна субвенція дає змогу громадам швидше ставати «на ноги» і навіть стимулює їх до розширення. Бо формула розподілу цих коштів враховує кількість сільського населення громади та площу її території.   В’ячеслав Негода нагадав, що є ще й інші інструменти реформи, які сприяють швидшому розвитку громад: фінансова децентралізація, міжмуніципальне співробітництво, передача земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ і інші.

«Громади досвідчені і переконаний, вони вже мають готові проекти, які планують реалізувати за кошти субвенції, які Уряд сьогодні розподілив. Хто новачок у цій справі, він має в кого повчитися. Зрештою закликаю і обласні державні адміністрації долучитися і допомогти громадам, особливо новоствореним, підготувати якісні проекти з тим, щоб громади встигли їх реалізувати в цьому році», - сказав В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи питання розподілу інфраструктурної субвенції, наголосив, що Уряд виконує свою функцію підтримки ОТГ. «Там, де децентралізація не пройшла – вона пройде. Всі це мають усвідомити», - сказав Володимир Гройсман.

24.04.2019 - 14:50 | Переглядів: 16000
Інфраструктурна субвенція дає змогу громадам швидше ставати «на ноги» і стимулює їх до розширення, - В’ячеслав Негода

Теги:

В'ячеслав Негода субвенція створення спроможних громад субвенція 2019

Джерело:

Читайте також:

23 грудня 2024

Децентралізація 2024: підсумки року

Децентралізація 2024: підсумки року

Чим запам’ятається 2024 рік учасникам процесу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?...

23 грудня 2024

«Агенції регіонального розвитку мають проявити лідерство у посиленні спроможності громад», - Олексій Рябикін

«Агенції регіонального розвитку мають проявити...

Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...