3 квітня 2019 року Новаківський сільський голова Олексій Христянович видав розпорядження про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» утворення спільної робочої групи вважається початком процедури добровільного об'єднання територіальних громад.
Йдеться про об'єднання чотирьох громад Володимирецького району Рівненщини: Новаківської, Озерської, Кідрівської та Каноницької, у Каноницьку сільську об'єднану територіальну громаду.
Така ініціатива виникла у громад після того, як Володимирецька селищна рада у 2018 році відмовилась створювати ОТГ із сусідніми селами, тому Олексій Христянович в кінці січня ініціював створення сільської ОТГ. Його підтримали мешканці села та депутати Новаківської сільради, які в лютому 2019 року на сесії надали згоду на таке об'єднання. Після цього у березні-квітні громадські обговорення та сесії сільрад відбулися у трьох сусідніх громадах, які теж підтримали таку пропозицію.
За словами радника з питань децентралізації Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Михайла Шелепа, Каноницька ОТГ може стати четвертою об'єднаною територіальною громадою у Володимирецькому районі у 2019 році.
«Нова перспективна ОТГ може нараховувати понад 6 тис. осіб. Власні доходи загального фонду бюджету перспективної ОТГ становитимуть понад 4 млн грн, а базова дотація – понад 7 млн грн» - розповів він.
Ці об'єднавчі процеси відбуваються за підтримки Володимирецької РДА та при консультаційному супроводі радників Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Рівненська областьДжерело:
Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...