Іллінецька громада в черговий раз підтвердила прихильність до інновацій у соціальній сфері. 2 квітня у селі Василівка, щовходить до складу ОТГ, відкрився оновлений сільський будинок культури.
Майже два роки громада вкладала кошти в ремонт та оновлення сільського клубу, приміщення якого не ремонтувалось з минулого століття. У селі є творчий колектив художньої самодіяльності, проводяться громадські збори та слухання, але зібрання проходили у невеличкому фойє клубу. Відтепер, жителі села отримали сучасний будинок культури із світлими кімнатами та великою залою для зібрань.
«Саме життя спонукало громаду відбудувати центр культури. У приміщенні старого клубу не було де зібратись, розміститись, взимку приміщення холодне. Але ж у нас багато людей похилого віку, що дуже цінують спілкування. Ми проводимо заходи та відзначаємо всі події разом, всією громадою. Тож вирішили зберегти і відремонтувати клуб спочатку своїми силами, а потім долучилась Іллінецька міська рада. Минулого року замінили вікна, двері, відремонтували покрівлю, утеплили фасад та закупили новий опалювальний котел. За спонсорські кошти, а це більше 2 млн грн, ми перепланували приміщення і зробили велику глядацьку залу, купили нові меблі. У будинку культури працюють гуртки дитячої творчості та мультимедійна бібліотека, де є ігрова зала та комп’ютери, техніка для копіювання і сканування. Єдина проблема – у нас поки немає швидкісного інтернету, але найближчим часом – буде, вже домовляємочь із постачальником» - повідомив в.о. старости села Василівка Петро Гринчук.
«В цілому, близько 4 млн грн вклали у будинок культури села Василівка. Ми розпочали із оновлення бібліотек, як культурного центру села і не помилились. Люди задоволені, спілкуються, дякують, адже все сучасно - меблі, приміщення, техніка. У такому напрямку будемо рухатись далі – встановимо енергоефективні котли, допоможемо з ремонтами, забезпечимо технікою. Це новий стиль, нова якість життя і послуг - вдала ідея завжди об’єднує людей», - прокоментував Володимир Ящук, голова Іллінецької ОТГ.
Василівську громаду можна впевнено назвати проактивною, адже у селі повністю замінили вуличне освітлення, відремонтували 2,5 км доріг, ремонтують вулиці, де ніколи не було твердого покриття. Громада вдало використовує паливо для енергоефективних котлів з вторинної сировини, деревини. За словами в.о.старости села, теромомодернізація і сучасна система опалення суттєво здешевлює утримання бюджетних установ.
«Ми продовжимо відбудову території, ремонти та благоустрій. Найближчі плани – це реконструкція дитячого садочка, який знаходиться у великому приміщенні та поєднання його із сільською ЗОШ. Так ми зекономимо на утриманні бюджетних установ за рахунок термомодернізації та оптимального використання приміщень. У нас є досвід, тож будуть і нові успіхи», - зауважив Петро Гринчук.
Приєднані зображення:
Теги:
культура Культура кращі практики
Область:
Вінницька областьГромади:
Іллінецька територіальна громадаДжерело:
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...
25 жовтня 2024
«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами
«Стосунки між громадами треба було узаконити»....
Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...
18 жовтня 2024
У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу
У Лановецькій громаді стартував унікальний...
У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...
14 жовтня 2024
У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...