А за прогули щотижневих загальних зборів депутатів молодіжної ради нещадно звільняють.
Автор: Дмитро Синяк
Кілька дівчат та хлопців зібралися у великій переговорці Теребовлянської міської ради. На кореспондента з Києва дивляться з цікавістю. Сьогодні у них – позапланове засідання. Вони – члени Теребовлянської молодіжної міської ради, котра існує при міському голові як консультативно-дорадчий орган. Очолює раду один з її засновників – високий світловолосий хлопець Назар Турковський, який вже два роки працює директором Теребовлянського Центру культури і дозвілля. Його заступниця, студентка юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, а також за сумісництвом молодіжний працівник Теребовлянської міськради Лілія Соха, як і належить майбутньому юристу, говорить розважливо, спокійно та послідовно.
- Загалом до нашої ради входять 28 постійних депутатів, голова, секретар та 10 волонтерів, – розповідає вона. – Депутати – це люди, які мають право голосу та відповідні посвідчення. Однак коли депутати без поважної причини тричі не з’являються на збори, ми виключаємо їх і замінюємо на когось із волонтерів. Так само робимо, коли бачимо, що депутат неактивний та безініціативний. Своїх колег ми обираємо зі школярів та студентів: в означений день усі бажаючі потрапити до складу ради приходять до нас зі своїми ідеями і ми голосуємо – не за людей, а за ідеї…
Молодіжна рада Теребовлянської ОТГ
Ось вже 6 років молоді люди щоп’ятниці збираються у Теребовлянській міській раді та обговорюють ті чи інші проекти. На їхньому рахунку багато успішних акцій: щорічна театралізована хода на День патріота, захід, спрямований на покращення екології «Теребовля за чисте місто!»; благодійні ярмарки, тематичні вечори…
Читати також: Роль цегли у культурі або Для чого витрачати півмільйона на бібліотечні книжки. Досвід Теребовлянської громади
Найбільшим своїм здобутком молоді люди вважають минулорічне проведення Дня Теребовлі. Тоді все місто гуляло два дні. Були і художні виставки, і гумористичні шоу, і кіно просто неба, і святковий ярмарок, і навіть встановлення всеукраїнського рекорду: теребовляни сплели з купальського зілля найбільший трипільський символ. Святкування закінчилося грандіозним концертом гуртів «Плач Єремії», «Wszystko» та «Медовий полин».
А серед інфраструктурних проектів молодіжної ради найпомітнішим є придбання за кошти USAID 20 велосипедів та необхідного спорядження для велосипедистів. У рамках цього проекту створено також спеціальний майданчик для катання на велосипедах, скейтах та роликах. Поруч із цим майданчиком встановлено лавочки з сонячними батареями, які дають можливість цілодобово заряджати гаджети.
Читати на тему: «Заробляти мають усі, навіть культура і спорт!» - інтерв’ю голови Теребовлянської ОТГ
- Я багато чого навчилася у молодіжній раді, – зізнається 9-класниця Ілона Репко. – І тепер можу організувати будь-який захід – від закритої вечірки до загальноміського свята. Але якщо чесно, я приходжу сюди просто заради спілкування. Буває, що ми залишаємося у мерії до глибокої ночі, а до обговорення проектів справа не доходить. Проте завдяки таким вечорам ми стаємо злагодженою командою, готовою до будь-якої справи.
Голова Теребовлянської ОТГ Сергій Поперечний говорить, що планує наступного року втілити 100 проектів, 10 з яких має реалізувати Молодіжна міська рада. І щороку кількість саме молодіжних проектів має зростати.
Читати також: Як Теребовлянській громаді вдалося збільшити туристичний трафік до 7 тисяч осіб на рік. Репортаж
Теги:
Область:
Тернопільська областьГромади:
Теребовлянська територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...
25 жовтня 2024
«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами
«Стосунки між громадами треба було узаконити»....
Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...
18 жовтня 2024
У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу
У Лановецькій громаді стартував унікальний...
У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...
14 жовтня 2024
У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...