За сучасним принципом працює міський центр первинної медичної допомоги Іллінецької ОТГ Вінниччини. Головний лікар переконаний, що клієнтоорієнтованість, ефективне використання ресурсів, гідна заробітна плата та сучасні підходи в управлінні є запорукою успіху повноцінного підприємства, яке надає медичні послуги.
Громада заснувала свій заклад охорони здоров’я в 2017 році, одразу після створення ОТГ. В структурі центру функціонує 4 амбулаторії та 13 фельдшерських пунктів, які обслуговують 20 тис. осіб. До 1 липня 2018 року Іллінецький міський ЦПМСД утримувався за рахунок медичної субвенції. Для повноцінної роботи Іллінецька міська рада надавала значну фінансову підтримку з місцевого бюджету: відремонтували всі приміщення, закупили меблі, комп’ютерну техніку, медичну інформаційну систему та обладнання, що передбачено табелем оснащення, затвердженим МОЗ.
Медики з Іллінців одними з перших в області долучилися до реформи первинної медицини, перетворилися на некомерційне підприємство та в липні минулого року уклали договір з Національна служба здоров'я України (НСЗУ). Після перших надходжень з НСЗУ стало зрозуміло, що коштів отримують у рази більше, ніж медичної субвенції. Це дало змогу планувати збільшення заробітних плат медпрацівників. На 15 лютого 2019 року центр уклав 92% декларацій з пацієнтами.
Головний лікар Олександр Бабушок звертає увагу, що після переходу на фінансування за договорами медичного обслуговування населення коштів стало більше, але й зарплати необхідно було збільшувати. Тому стало актуальним питання оптимізації штатної чисельності працівників підприємства. Підприємство сформувало оптимальну структуру, де команда з надання ПМД складається з сімейного лікаря, медсестри та фельдшера, який працює у ФАПі. За результатами оптимізації зі 108 штатних посад залишилось 76. Частина медсестер вийшли на пенсію, частина працевлаштована на інші посади, а декілька людей стали на облік у центрі зайнятості.
Головний лікар Олександр Бабушок
«Як тільки є вакансія, з центру зайнятості ми людину забираємо назад працювати. За таким механізмом вже працевлаштували двох вивільнених під час оптимізації працівників», - зазначив Олександр Бабушок.
Сьогодні підприємство, не скоротивши мережу ФАПів, повністю забезпечує своє функціонування за рахунок коштів від НСЗУ. Засновник підприємства – Іллінецька міська рада – зі своєї сторони фінансує оплату комунальних послуг та різні програми розвитку первинної допомоги в ОТГ. Однією з таких є програма безкоштовної діагностики цукрового діабету для жителів громади.
«Управління персоналом, формування якісних показників та критеріїв ефективності роботи забезпечить розвиток підприємства та нарощення клієнтської бази. В сучасних умовах платити потрібно за якість медичних послуг, а не за кількість набраних пацієнтів», - переконаний головний лікар Олександр Бабушок.
Для підвищення ефективності роботи в ЦПМСД запроваджуються ключові показники ефективності, які розроблені виходячи з чинного законодавства та стратегічних цілей закладу охорони здоров’я. Такий підхід до управління в охороні здоров’я дасть змогу бути конкурентними та ефективними в сучасних умовах господарювання.
Окремо є показники якості роботи, які впливатимуть на рівень заробітної плати лікарів – премії та надбавки. «Наприклад, відсоток проведення онкооглядів жінок та чоловіків. Якщо такий показник виконується, команда лікаря отримує відповідний рівень преміювання. Така система управління вигідна всім – як лікарю, так і пацієнту», - стверджує керівник Іллінецького міського ЦПМСД.
Теги:
Область:
Вінницька областьГромади:
Іллінецька територіальна громадаДжерело:
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...
25 жовтня 2024
«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами
«Стосунки між громадами треба було узаконити»....
Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...
18 жовтня 2024
У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу
У Лановецькій громаді стартував унікальний...
У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...
14 жовтня 2024
У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...