В Україні, як відомо, стартував ІІ етап децентралізації. Пункт «прибуття» - чергові місцеві вибори в 2020 році на новій територіальній основі. Для цього Україні необхідно вирішити низку важливих завдань – від підготовки необхідних законопроектів – до їх прийняття та реалізації. А це означає, що потрібна щоденна злагоджена робота усіх сторін – Уряду, парламенту, асоціацій органів місцевого самоврядування, донорської спільноти та експертів. Тож спільні завдання для реалізації ІІ етапу децентралізації сьогодні узгодили в Києві Мінрегіон та Рада донорів, яка об’єднує проекти та програми міжнародної технічної допомоги, які мають своїм завданням підтримку процесів децентралізації в Україні.
В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ виокремив найважливіші завдання. Без їх вирішення подальше втілення реформи може опинитися під питанням. Зокрема він наголосив на важливості прийняття законопроектів, які внормують засади адміністративно-територіального устрою України та встановлять суб’єкта, який матиме повноваження приймати рішення щодо визначення територій територіальних громад сіл, селищ, міст.
«Є ряд інших законопроектів. Частина з них давно у парламенті очікують свого розгляду, частина - на стадії їх схвалення Урядом. Ще низка проектів законів зараз розробляється. Але без визначення правових засад адмінтерустрою і повноважного суб’єкта, що визначатиме території громад сіл, селищ, міст, рухатися буде складно. Тим більше, що в цьому році двічі будуть проходити загальнодержавні вибори – президентські, а потім парламентські. Для реформи це є турбулентною зоною, але пристебнімо ремені безпеки і рухаймося вперед», - закликав В’ячеслав Негода.
Представники міжнародної спільноти такі завдання назвали амбіційними. Водночас вони одноголосно висловили готовність і надалі спільно втілювати децентралізацію в Україні та підтримали відповідний план дій. Вони також наголосили на необхідності продовження тісної співпраці з парламентом, від рішень якого залежить прийняття законів – основи реформи.
Наступне засідання Ради донорів заплановане на ІІІ декаду травня.
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
23 січня 2025
Субвенція для підтримки осіб з особливими освітніми потребами: особливості розподілу та використання
Субвенція для підтримки осіб з особливими...
У 2025 році, згідно з Постановою Уряду №1519, розподілятиметься субвенція для підтримки осіб з особливими освітніми...
23 січня 2025
Субвенція на протипожежний захист у школах: особливості розподілу та використання
Субвенція на протипожежний захист у школах:...
У 2025 році на підвищення безпеки в закладах освіти виділено 500 млн грн (Постанова Уряду №1530). Головний...
23 січня 2025
27 січня вебінар: «Основи грантрайтингу: види...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE запрошує на вебінар, який допоможе розкрити секрети успішного написання...
23 січня 2025
30 січня - презентація результатів проєкту ЄС...
30 січня 2025 року о 12:00 відбудеться презентація результатів проєкту ЄС «Розбудова ланцюжків доданої вартості у...