Минулого року Шахівська громада відкрила перший на Донеччині сільський ЦНАП, відремонтувала після пожежі місцевий клуб та продовжує нарощувати м’язи – за результатами фінансового моніторингу посіла п’яте місце серед 248 маленьких громад.
Центр надання адміністративних послуг у Шахівській громаді відкривали з нуля – раніше сільські жителі за адміністративними послугами їздили до райцентру – до міста Добропілля. Відкривши у вересні 2018 року ЦНАП, Шахівська громада поступово нарощувала його потужності. У листопаді розпочали оформлювати закордонні біометричні паспорти та внутрішні паспорти у вигляді ID карток. Ця послуга одразу стала популярною. Лише за декілька місяців тут оформили та видали 180 закордонних паспортів та 73 внутрішніх.
ЦНАП Шахівської ОТГ
Уже цього року Шахівський ЦНАП готовий обслуговувати жителів не тільки своєї громади, а й сусідів, у тому числі з інших областей. За оформленням закордонного паспорту до сільського ЦНАПу вже приїжджали жителі Часів Яра, Слов’янська, Бахмута, Новгородського з Донецької області, були клієнти з Харківської та Запорізької областей. Якщо раніше оформленням паспортів займались двічі на тиждень, то тепер чотири дні, лише по п’ятницях відбувається видача.
«Загалом ЦНАП надає 86 видів послуг, - коментує Анна Омельченко, керівниця Шахівського ЦНАП. Для жителів з інших населених пунктів можемо запропонувати не тільки оформлення закордонних паспортів. Реєстрація нерухомості , фізичної та юридичної особи – для жителів будь-якого регіону, витяги з Держгеокадастру – жителям з Донецької області, реєстрація земельних ділянок – для клієнтів з Добропільського району».
Поруч з ЦНАПом триває великий ремонт лікарні, збудованої ще у 1906 році. Загальна вартість капремонту даху та стін складає 4,8 млн грн. Частину грошей отримали за рахунок інфраструктурної субвенції – трохи більше 2 млн грн, решту додали з власного бюджету.
За словами Олексія Шапко, заступника Шахівського сільського голови, на капітальний ремонт зсередини треба 6,5 млн. грн. Гроші планують отримати через Державний фонд регіонального розвитку, щоб уже в поточному році приступити до внутрішніх робіт. Серед 800 проектів з усієї України капремонт Шахівської лікарні входить до першої десятки, розповідають у сільраді.
Серед планів із розвитку медичної мережі – утворення власної некомерційної установи. Збираються також збудувати модульні ФАПи в селах Новоторецьке, Маяк та Володимирівка.
У громаді ремонтують лікарню
Декілька років тому у Шаховому згорів клуб. За власні кошти його відновили, восени минулого року завершили остаточні роботи. У каптермонт після пожежі вклали 1,7 млн грн. Глядацька зала на 276 місць, фотозони та танцювальні гуртки – культурне життя поступово повертається до сільського клубу.
Клуб, який відновили за власні кошти громади
«Плануємо збудувати парк культури та відпочинку між селами Шахове та Володимирівка, тим більше земельна ділянка потрібного розміру якраз чекає на нові звершення, розповідає Людмила Омельченко, секретар сільської ради».
У Центрі безпеки минулого року відбулося поповнення – з’явився автомобіль підвищеної прохідності. Уже взимку спецтехніка виправдала себе, коли із заметів між селами витягала легкові автівки, які не могли самостійно вибратись зі снігового полону. У поточному році інфраструктурну субвенцію планують витратити на ремонт окремих ділянок доріг.
Громада придбала втомобіль підвищеної прохідності
У лютому 2019 року сільська рада затвердила програми соціально-економічного розвитку Шахівської ОТГ на 2019 рік. Шістдесят один мільйон гривень запланували вкласти у фінансування заходів, передбачених у Програмі. Також громада планує отримати 8,2 млн грн від державного та 1,6 млн грн від обласного бюджету. Розбиратись з проблемними питаннями формування Програми громаді допомагали експерти Донецького ЦРМС.
Серед основних напрямків для фінансування в рамках Програми соцекономрозвитку – ремонт доріг, куди готові спрямувати 12 млн грн, на охорону здоров'я – 8,2 млн грн, на заходи із розвитку культури – 9,6 млн грн.
Серед 248 об’єднаних громад з усієї України з населенням менше 5 тис. жителів Шахівська сільська ОТГ за результатами минулого року посіла п’яте місце в загальному фінансовому рейтингу, який зробили експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні.
За рівнем власних доходів у перерахунку на одного мешканця серед усіх маленьких ОТГ Шахівська громада посіла третє місце. За результатами 2018 року цей показник бюджету Шахівської громади склав 14,8 тис. грн. Це найбільша сума серед усіх об’єднаних громад Донецької області. Четверта сходинка у Шахівської ОТГ – за обсягом капітальних видатків на одного мешканця.
Область:
Донецька областьГромади:
Шахівська територіальна громадаДжерело:
Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування
20 січня 2025
На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість
На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує...
В цьому випуску «На своєму місці» - про те, як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість. Велике місто, зі своїм...
16 січня 2025
Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю
Три громади у співпраці створили цифрову...
«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...
16 січня 2025
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...
В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...
15 січня 2025
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...