Стали до навчання перші «офіцери громад»
На Дніпропетровщині запрацював пілотний проект «Поліцейський офіцер громади». Стали до навчання перші 40 правоохоронців, які опікуватимуться захистом і безпекою мешканців ОТГ області. Практичний курс – упродовж 2,5 місяців. Про це повідомили у Дніпропетровському центрі розвитку місцевого самоврядування.
«На Дніпропетровщині вже більше шести десятків об’єднаних громад, які потребують особливої системи безпеки. Мешканцям ОТГ гарантуватимуть захист дільничні офіцери поліції. Правоохоронців нового формату набирають на конкурсній основі. Ті, хто витримує конкурс, приступає до навчання. Левова частина освітнього курсу присвячена практиці й моделюванню ситуацій», – розказала директор Центру Олена Тертишна.
«Вартових громад» готують на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. У виші наголошують, навчання – інтенсивне. Серед практичних напрямів підготовки – тактика, контраварійне керування автомобілем, психологічна адаптація, комунікація з громадськістю. Крім того, у програмі – специфіка діяльності в сільській місцевості. Крім педагогів університету, до викладання долучаться фахівці з Америки.
Наприкінці курсу слухачі пройдуть тестування і отримають певний рівень підготовки. Після – стануть до роботи. Всіх забезпечать формою, зброєю і транспортом. Упродовж виконання службових обов’язків поліцейські матимуть змогу підвищувати свою кваліфікацію.
Наразі набір продовжується. У Головному управлінні Нацполіції Дніпропетровської області обіцяють створити стільки штатних посад, скільки необхідно громадам регіону. На всебічну підтримку чекають і з боку ОТГ: забезпечення поліцейських житлом, надання приміщення та оргтехніки для роботи.
Пілотний проект «Поліцейський офіцер громади» ініціювала Національна поліція України за підтримки міжнародних партнерів. Дніпропетровщина – перша область в Україні, де поліцейські працюватимуть у новому форматі.
В області вже сворено 63 ОТГ. Дві з них утворилися навколо міст обласного значення – Покрова й Марганця.
Поділитися новиною:
02 грудня 2024
Оцінювання бізнес-середовища громади: ефективно керують лише тим, що можна виміряти
Оцінювання бізнес-середовища громади: ефективно...
Як успішність бізнесу можна виміряти показниками прибутковості, так і сприятливість бізнес-середовища у громаді можна...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...
02 грудня 2024
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...
За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...