Дитячі садочки, тренажерні зали, спортивні майданчики, дороги. У таких напрямках працюють у Радивилівській ОТГ.
У 2016 році 17 сіл добровільно приєдналися до міста Радивилів, і таким чином утворилась Радивилівська ОТГ. Цей крок, як невдовзі виявилось, був дуже правильний, бо нині громада самостійно будує дитячі садки, відкриває доступні тренажерні зали й ремонтує проблемні дороги.
Про те, що змінилось після об’єднання, розповів голова ОТГ Микола Карапетян.
«Ось на цьому місці був напіврозвалений садочок. Старі двері просто падали, тут не було елементарних зручностей. Обігрівала приміщення піч, а воду, щоб помити руки, носили з колодязя. Садочок відвідували близько 20 дітей різного віку, які перебували в одній групі. Я розумів - ситуацію необхідно негайно виправляти», - розповів Микола Карапетян про дитсадок у селі Підзамче, який завдяки децентралізації тепер ремонтують самі.
Тут вже добудували частину приміщення, замінили двері та вікна, підлогу, провели каналізацію, зробили нову покрівлю. Зараз в розпалі внутрішні роботи та облаштування харчоблоку. Далі – утеплення фасаду і благоустрій території. Громада планує, що вже навесні до капітально відремонтованого садочка ходитимуть 45 дітей. Будуть сюди приводити дітей і з сусідніх сіл.
Роботи тривають й у інших селах. Додаткові групи для малюків створили у садочках в селах Перенятин та Дружба.
А у місті Радивилів працює сучасний садочок «Усмішка». Зараз заклад відвідують 95 дітей.
Створити гарні умови для дошкільнят було одним з перших завдань новоствореної ОТГ.
«Надходження до бюджету збільшилися у 3-4 рази. З’явилися додаткові можливості для громади. Перше, що ми вирішили, це забезпечити комфортні умови та якісні послуги для жителів ОТГ у кожному старостинському окрузі», - підкреслив Микола Карапетян.
Окрім того у громаді нещодавно відкрили інклюзивно-ресурсний центр для тих дітей, яким необхідна педагогічно-психологічна підтримка. Його вже відвідують 34 вихованці, а в планах – охопити послугами 5 тисяч дітей.
Пропагують в ОТГ й здоровий спосіб життя. Цікаво, що до перетворень в громаді долучаються усі – і жителі, й місцеві підприємці. Поставили за мету - у старостинських округах зробити тренажерні зали із сучасним обладнанням. Ремонт у приміщеннях роблять власними силами, а закупити обладнання допомогли тутешні меценати.
Також в кожному окрузі облаштували по два вуличні спортивні майданчики. Так у громаді залучають молодь до занять спортом.
А ще у громаді реконструюють місцевий стадіон «Колос». На спортивному об’єкті облаштовують нові роздягальні та трибуни, на яких вже замінили 200 сидінь вболівальників. Тут сподіваються проводити не лише чемпіонати місцевого рівня, а й загальноукраїнські.
Вистачає ресурсів в ОТГ і на дороги. Торік у співфінансуванні з Дорожнього фонду відремонтували проблемні ділянки на вулицях Залізняка, Набережна та Левятинська.
І на цьому громада не зупиняється. Вже в найближчих планах – капітальний ремонт Школи мистецтв та будинку культури у Радивилові, заміна покрівлі у міській ЗОШ № 1 та опорному навчальному закладі, що в селі Підзамче. Ще п’ять вулиць планують заасфальтувати.
Приєднані зображення:
Область:
Рівненська областьГромади:
Радивилівська територіальна громадаДжерело:
Рівненська ОДА
16 грудня 2024
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...
«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...
13 грудня 2024
«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...
Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...