Команди фахівців Тетерівської та Брониківської ОТГ Житомирщини розпочали розробку стратегій комунікацій за підтримки Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном.
6 лютого дві команди пройшли вступний тренінг «Стратегія комунікації» і обрали теми для роботи. Тетерівська громада розроблятиме стратегію комунікації для розвитку туризму громади, а саме - формування нових туристичних продуктів.
«У нас є туристичний маршрут, протягом року ми проводимо низку великих фестивалів та заходів для туристів, налагоджуємо співпрацю з туристичним бізнесом та дотичними до туризму структурами. Сьогодні ж ми ставимо собі за мету залучити до цього процесу місцеве населення максимально, адже без послуг для туристів монетизувати наш потенціал буде складно», - переконана Валентина Дверник, начальник відділу культури та туризму Тетерівської ОТГ.
Команда громади складається з фахівців сільської ради, приватних підприємців та освітян. На тренінгу група напрацювала ідеї створення дитячого екскурсійного маршруту пейзажними місцями громади та бази для проведення інтегрованих тематичних уроків на природі.
«Діти разом із вчителем зможуть на власні очі побачити те, про що зараз дізнаються з підручників, адже набагато краще, коли учні особисто потримають в руках шматки граніту, лабрадориту чи габро, аніж подивляться на картинках», - наголошує Юлія Святненко, спеціаліст відділу культури та туризму Тетерівської ОТГ.
У фахівців Брониківської ОТГ тема стратегії – розвиток кооперативного руху в громаді. Фахівці сільської ради, підприємці, фермери та активні мешканці громади ставлять собі за мету створити молочний кооператив та залучити мотивованих селян до спільної діяльності.
Стратегія комунікації передбачатиме проведення низки навчальних та комунікаційних заходів для того, аби переконати селян об’єднуватись, адже це ключова потреба для формування спроможного кооперативу.
«В громаді є декілька великих фермерів і сотні селян, які тримають по декілька корів. Молоко приймають по низькій ціні, всього 5 гривень. Тому створення кооперативу дозволить підняти вартість молока та збільшити його кількість. Напрацювання стратегії дозволить нам налагодити співпрацю між селянами», - розповідає Василь Осадчук, заступник голови Брониківської ОТГ.
Написання стратегії триватиме декілька місяців, а її реалізація – довше, адже в обох випадках необхідно переконати мешканців громад вести активку економічну діяльність. У березні заплановані наступні робочі зустрічі з командами громад, яким допомагатиме Дмитро Клименко, радник з комунікації житомирського ЦРМС.
«В обох громадах вже проведено значну роботу у визначених темах, стратегія ж має допомогти чітко сформулювати цілі роботи та знайти правильні меседжі для мешканців громад. Це процес складний та довготривалий, але результатом стане об’єднання людей та створення нових можливостей», - переконаний Дмитро Клименко.
Приєднані зображення:
Область:
Житомирська областьГромади:
Брониківська сільська об’єднана територіальна громада Тетерівська сільська об’єднана територіальна громада Брониківська територіальна громада Тетерівська територіальна громадаДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...
19 листопада 2024
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...
14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...