Громади демонструють, що готові допомогти мешканцям зрозуміти «мову» місцевих бюджетів і спільно їх виконувати, - В’ячеслав Негода

Прозорість бюджетних процесів у громадах, з одного боку, є готовністю місцевої влади чути громадську думку і керуватися нею при прийнятті бюджетних рішень. З іншого – дозволяє мешканцям громад відстежувати якість, ефективність бюджетних рішень як при їх прийнятті, так і при виконанні. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода в кулуарах церемонії нагородження переможців рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року» серед українських об’єднаних громад та міст.

Церемонія пройшла в Києві 29 січня. Це перша в Україні нагорода за бюджетну прозорість, яка одночасно показує стан речей в бюджетній сфері та слугує дороговказом, до яких показників і практик прозорості бюджетного процесу варто прямувати.

«За час втілення реформи місцевого самоврядування, бюджетної децентралізації вдалося досягти чимало якісних результатів. Серед них – зміна ментальності мешканців громад, особливо тих громад, які сьогодні є активними учасниками реформи. Вони демонструють потужну згуртованість і рішучість до дій, які поступово змінюють життя їх громади на краще, демонструють інтерес до всього, що відбувається в їх громадах. Приємно, що міста і громади відгукуються на запит суспільства і відкривають перед мешканцями двері до тих місць, які ще вчора здавалися незвіданими нетрями, як наприклад, бюджетний процес», - сказав В’ячеслав Негода.

Він додав, прозорість і відкритість бюджетів підсилює довіру населення до місцевих органів влади, сприяє поліпшенню соціальної політики і розподілу коштів бюджету.

«Якщо люди розуміють дії влади, і такі дії не розбігаються з їх запитами, значить і підтримка такої влади буде завжди. Громади в Україні демонструють, що готові допомогти мешканцям зрозуміти «мову» місцевих бюджетів і спільно їх виконувати. «Кришталь року» є підтвердженням цих слів. Переконаний, що в наступному році взяти участь у ініціативі оцінювання прозорості місцевих бюджетів зголосяться в рази більше громад, ніж цьогоріч», - сказав перший заступник Міністра.

Зазначимо, що «Кришталем року» відзначено найкращі міста та громади, які пройшли оцінювання за міжнародно визнаною методологією. Всіх номінантів було оцінено за 34 критеріями. Дана методологія – це список цілей, які потрібно досягти муніципалітетам, щоб можна було стверджувати, що всі фінансові процеси організовані належним чином Це картинка майбутнього ідеального управління коштами міст і громад, коли всі етапи бюджетного процесу – від планування до звітування – прозорі і зрозумілі для платників податків, які, власне, і наповнюють ці бюджети. Методологію розроблено і визнано консорціумом міжнародних та українських організацій, які працюють над підвищенням якості урядування і фінансового управління.

 Переможці премії:

  • «Кришталь року – місто» - Дрогобич;
  • «Кришталь року – громада» - Баштанська громада;
  • Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості в громаді – Скалатська громада;
  • Найбільш інноваційні практики бюджетної прозорості в місті – Дрогобич;
  • Найкраще залучення громадян до бюджетного процесу у громаді – Баштанська громада;
  • Найкраще залучення громадян до бюджетного процесу у місті – Суми;
  • Найбільш відкрита бюджетна інформація у громаді – Баштанська громада;
  • Найбільш відкрита бюджетна інформація у місті – Чернівці;
  • Найбільш відкриті видатки – Львів;
  • Найпрозоріші комунальні підприємства – Луцьк;
  • Бюджетні дані, доступні в машиночитному форматі – Вінниця;
  • Найбільш бюджетно-інформативний сайт – Дрогобич;
  • Найкращий бюджет для громадян – Шумська громада.
29.01.2019 - 21:41 | Переглядів: 11012
Громади демонструють, що готові допомогти мешканцям зрозуміти «мову» місцевих бюджетів і спільно їх виконувати, - В’ячеслав Негода

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода

Область:

Миколаївська область Тернопільська область

Громади:

Баштанська міська об’єднана територіальна громада Скалатська міська об’єднана територіальна громада Шумська міська об’єднана територіальна громада Шумська територіальна громада Скалатська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...