Чи зможе парламент ще цього скликання прийняти зміни до Конституції щодо децентралізації?

У Верховної Ради цього скликання є лише чотири пленарних дні, щоб зберегти свій шанс внести доленосні зміни до Конституції щодо місцевого самоврядування і тим самим увійти в історію країни. Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

«Ми повинні зробити все, щоб процес децентралізації продовжився, але важливо підняти ще одне питання, про яке говорив Президент України на Раді регіонального розвитку - закріплення положень щодо децентралізації в Конституції України. І робоча група, яку утворив Прем’єр-міністр, розпочала роботу над текстом можливих змін до Конституції. Зараз в парламенті є законопроект № 2217, який був підтриманий в першому читанні, отримав висновки Конституційного суду і Венеціанської комісії. По ньому потрібно також негайно приймати рішення, оскільки його «перебування» у парламенті блокує можливість внесення іншого законопроекту», - зазначив В’ячеслав Негода.

Він наголосив на важливості оперативного прийняття рішення щодо законопроекту № 2217.

«У Верховної Ради цього скликання є лише чотири пленарних дні, щоб зберегти свій шанс внести доленосні зміни до Конституції щодо місцевого самоврядування і тим самим увійти в історію країни. І ці дні – 15-18 січня, далі – закриття сесії. Саме в цей період необхідно розглянути законопроект № 2217, який, швидше за все, буде відхилений. А вже на наступну сесію, в лютому, можна буде внести на розгляд новий проект змін до Основного закону. Враховуючи процедури проходження такого документу, якраз восени 2019 року буде можливість остаточно прийняти зміни. Бо далі – парламентські вибори, тому іншого часу для прийняття цього надважливого рішення у Верховної Ради цього скликання практично немає», - сказав перший заступник Міністра.

В’ячеслав Негода підкреслив, що без змін до Конституції, в країні неможливо змінити систему влади, яка є на рівні району, області.

«Тобто ми не зможемо змінити статус місцевих державних адміністрацій. Районні і обласні ради не зможуть мати власні виконавчі органи. Необхідно закріпити в Конституції ряд інших положень, які забезпечать незворотність процесу та результатів децентралізації. Тому це одне з ключових завдань».

Читати також: 

Не буває стерильної реформи. Будь-яка реформа - це певний політичний компроміс, - В’ячеслав Негода в інтерв'ю Укрінформу

07.01.2019 - 13:43 | Переглядів: 9909
Чи зможе парламент ще цього скликання прийняти зміни до Конституції щодо децентралізації?

Теги:

В'ячеслав Негода Конституція

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 жовтня 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...

17 жовтня 2024

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили дієві підходи до взаємодії з бізнесом і жителями

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили...

10-11 жовтня медіа ШоТам за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднало понад 100 голів громад та їхніх заступників з...

17 жовтня 2024

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

Наказом Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року №293 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися)...

17 жовтня 2024

Президент підписав Закон «Про публічні консультації»

Президент підписав Закон «Про публічні...

  Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254). Як повідомлялося, Закон...