Уряд Гройсмана для Волині

Нові об’єкти: будуємо сильну державу

Цього року на Волині за фінансової підтримки Уряду фінансують десятки соціально важливих проектів

Уряд щороку збільшує державну підтримку розвитку громад та розбудови інфраструктури. Цього року вона сягає понад 37,8 млрд грн. Ці кошти пішли в першу чергу на ремонти шкіл і дитячих садочків, лікарень, будівництво котелень і спортивних майданчиків. Також – на розвиток медицини у сільській місцевості, підтримку агровиробників у регіонах, енергоефективність

Цього року на Волині за фінансової підтримки Уряду фінансують десятки соціально важливих проектів. Зокрема, 2018 року Уряд виділив кошти на завершення будівництва сучасного акушерсько-гінекологічного корпусу Волинського перинатального центру, де щороку планують проводити 2,5 тис. пологів, школи і дитсадка у 55-му мікрорайоні Луцька та двоповерхового дитячого садка-ясел «Капітошка» у смт Ратне Ратнівського району, який діятиме в межах концепції «Новий Освітній Простір»; реконструкцію будинку культури під адміністративну будівлю в с. Піддубці Луцького району, реконструкцію шкіл у м. Горохові, с. Любохини Старовижівського району, с. Осівці Камінь-Каширського району, с. Старосілля Іваничівського району, с. П’ятидні Устилузької ОТГ; будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям Рожищенської районної дитячо-юнацької спортивної школи та с. Голоби Ковельського району, а також – на низку проектів у медичній сфері, зокрема, на капітальний ремонт Іваничівської центральної районної лікарні (блок А) і десятки інших проектів.

Державна підтримка регіонів – пріоритет Уряду, тому в проекті бюджету на наступний рік зростає фінансування регіональних програм. А це – нові садочки, відремонтовані школи, лікарні та спортивні об’єкти по всій області.

У новому кардіоцентрі Ковеля рятують життя

У центральній районній лікарні Ковеля у жовтні відкрили кардіоцентр, оснащений сучасним ангіографом. За допомогою цього обладнання буде врятовано життя тисяч людей, які страждають на серцево-судинні захворювання.

Ангіограф було придбано коштом спільного проекту Світового банку та МОЗ України. Це обладнання застосовується для діагностики та лікування патологій судин людського організму. За його допомогою лікарі можуть розпізнати зміни у судинах та провести лікування, зокрема, стентування, і врятувати людині життя.

Кардіоцентр працює в режимі 24 години на добу, без вихідних. Кожна людина, яка потрапить до нього з гострим інфарктом міокарда, тобто потребуватиме термінової медичної допомоги, матиме безкоштовне обстеження та лікування, оскільки стенти та необхідні медичні матеріали закуповують державним коштом. Швидка діагностика та стентування знижує рівень смертності від інфаркту майже вчетверо.

Щороку в Україні 40 тисяч людей мають інфаркт, 16 тисяч серед них потребують негайного стентування. Саме тому Уряд розширює мережу кардіоцентрів, щоб хворі з серцево-судинними недугами мали можливість вчасно одержати професійну допомогу лікарів. Важливо, щоб пацієнт із гострим інфарктом потрапив до кардіоцентру якнайшвидше, адже від цього залежить його життя. Тому нові кардіоцентри розташовують на території країни таким чином, щоб «швидка» могла доправити пацієнта у відділення впродовж двох годин.

2017–2018 років Уряд виділив 300 млн грн на закупівлю 26 ангіографів для нових кардіоцентрів у різних регіонах. В бюджеті‑2019 передбачено на це іще 150 млн грн. Таким чином, за три роки в країні з’явиться 39 нових кардіоцентрів.

 

Якісні дороги: капітальний ремонт країни

на проведення дорожніх робіт у Волинській області держава виділила майже 671 млн грн

Уряд цього року фінансує ремонт більш ніж 3 500 км українських автошляхів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що якісний ремонт українських доріг є одним із пріоритетів Уряду. Протягом 10 років будівництво, капітальний ремонт і реконструкція доріг у країні майже не проводились. Починаючи від 2016 року, фінансування дорожньої галузі щорічно зростає. «Це – частина реалізації нашої стратегії: за п’ять років з’єднати всі обласні центри України. Наголошую: українці мають право їздити і зрештою – їздитимуть добрими дорогами», – заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман

Від цього року Укравтодор відповідальний за ремонт і утримання доріг тільки державного значення. Кошти для реконструкції шляхів місцевого значення передають через Дорожній фонд на місця, і вже місцева влада визначає, ремонт яких доріг є пріоритетним для цього регіону. Цьогоріч на ремонти і будівництво шляхів спрямовано близько 46 млрд грн, з них 11,5 передають у регіони на ремонт місцевих доріг.

Загалом цього року на проведення дорожніх робіт у Волинській області держава виділила майже 671 млн грн на 64,3 км шляхів. Зокрема, на ремонт ділянок Н‑22 Устилуг – Луцьк – Рівне, М‑19 Доманове (на м. Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м. Бухарест), Р-15 Ковель – Червоноград – Жовква з облаштуванням кільцевої розв’язки, Т‑03–11 /Р‑14/ – Седлище – Камінь-Каширський – Ковель – /М‑19/ – Колодяжне – Локачі – Горохів – /Н‑17/ у межах області.

Завдання, яке ставить Уряд, – за п’ять років з’єднати якісними дорогами усі обласні центри. Дороги уже будують за новими стандартами, під суворим контролем і за новими жорсткими вимогами до підрядників. У проекті бюджету на 2019 рік Урядом передбачені рекордні 55,6 млрд грн на дорожню галузь, із них 14,7 млрд грн – на місцеві шляхи. Ще 2,5 млрд грн піде на безпеку дорожнього руху.

Теги:

уряд2018 Володимир Гройсман

Область:

Волинська область
Читайте також:

09 січня 2025

100 млн євро на критичну інфраструктуру: розпочався відбір проєктів громад у рамках «Програми відновлення України III»

100 млн євро на критичну інфраструктуру:...

Розпочався відбір проєктів громад для участі в третьому етапі Програми відновлення України, яку Уряд реалізовує за...

09 січня 2025

Залучення інженера-консультанта: міжнародна практика для підвищення ефективності місцевого самоврядування

Залучення інженера-консультанта: міжнародна...

Сьогодні перед органами місцевого самоврядування стоїть низка викликів, які потребують сучасних підходів до...

09 січня 2025

Як Шабівська громада за пів року зробила прорив у транскордонному співробітництві

Як Шабівська громада за пів року зробила прорив...

Сities4Cities продовжує знайомити з досвідом громад-учасниць «Академії проєктного менеджменту та міжнародної...

09 січня 2025

Гарантії діяльності депутатів місцевих рад - опитування від профільного парламентського комітету

Гарантії діяльності депутатів місцевих рад -...

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку...