Якою має бути система Громадського здоров’я Житомирщини?

Для формування якісної та сучасної системи Громадського здоров’я Житомирщини є всі необхідні умови, зокрема  - підтримка депутатів обласної ради, які на сесії 18 грудня одноголосно підтримали рішення про створення Центру Громадського здоров’я, та активна взаємодія всіх медичних структур.

Про це заявив Ярослав Лагута, заступник голови Житомирської ОДА під час круглого столу «Налагодження системи громадського здоров’я в Житомирській області».

Круглий стіл організували Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, Житомирська обласна державна адміністрація та Центр громадського здоров’я при МОЗ України. Участі у заході взяли фахівці медустанов області та експерти Програми «U-LEAD з Європою».

«Недостатньо передати відповідальність та повноваження на рівень громад. Потрібно забезпечити громади відповідними ресурсами та можливостями. І сьогодні, на цьому заході, ми маємо обговорити, які саме рішення мають бути прийняті у сфері реформування громадського здоров'я та хто і яку роль має виконувати у цьому процесі», - вважає Аня Фішер, керівниця Відділу секторальних реформ Програми «U-LEAD з Європою».

На заході представили короткий огляд основних операцій та завдань міжсекторальної системи громадського здоров'я на регіональному рівні, визначили можливі шляхи співпраці між зацікавленими державними службами з метою впровадження ефективної системи громадського здоров'я у Житомирській області.

«Ми ґрунтовно підійшли до необхідності створення Центру громадського здоров'я. Депутати проголосували одноголосно за створення такого центру в області, адміністрація наповнить роботу створеної структури, а міжнародні партнери допоможуть зробити це сучасно», - переконаний Микола Суслик, начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.

Ключова мета роботи круглого столу сформувати розуміння учасників стратегічних цілей та завдання розбудови системи громадського здоров’я в області, а також змоделювати міжсекторальну співпрацю щодо налагодження ефективного функціонування такої системи в регіоні.

«Без обговорення нічого не вийде. Тому ми готові презентувати концепцію та чекаємо від вас пропозицій, адже на рівні громад є маса проблем та переваг, які на рівні столиці ми не бачимо», - наголошує Віктор Ляшко, перший заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Фахівці медичних закладів працювали над проблематикою формування нових структур, участі громад у реформуванні медицини та обговорювали механізми залучення громадян до прийняття владних рішень.

«Такі заходи дозволяють нам зрозуміти концепцію реформи та побачити кінцевий результат роботи всієї команди. На рівні громади ми маємо прийняти відповідні рішення, тому сьогоднішня робота є надважлива», - переконана Тетяна Стринадко, головний лікар Новоборівського ЦПМСД.

19.12.2018 - 15:51 | Переглядів: 9438
Якою має бути система Громадського здоров’я Житомирщини?

Приєднані зображення:

Теги:

медицина

Область:

Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024