На заводі в Оліївській ОТГ повторно використовують понад 90% сміття

На заводі «Кромберг енд Шуберт», що знаходиться в Оліївській об’єднаній громаді, переробляють для повторного використання понад 90% сміття, які продукує виробництво. Про це розповіла Ольга Воєвуцька, PR-менеджер заводу, під час спілкування із представниками об’єднаних громад Житомирщини в процесі оглядового візиту «Як перетворити відходи на доходи: практичні поради для представників ОТГ». Представники 11 громад побачили, наскільки прибутковим може бути розумне поводження з відходами.

«Тільки 5-10% відходів ми вивозимо на полігон твердих побутових відходів. Решту – скло, папір, пластик, дротики, ізоляційну стрічку тощо – забирають підприємці. Це значні гроші, які підприємство спрямовує на соціальні проекти – конкурси, меценатство, акції, поїздки для працівників», - розповіла Ольга Воєвуцька.

«Візит має показати, що сміття – це не проблема, а можливість, а якщо підійти до збору та утилізації відходів креативно, то ще й прибуткова справа», - наголошує Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування. 

«Ми вже маємо проблему зі сміттям – стихійні сміттєзвалища, відсутність системи збору та сортування сміття. Отже мусимо починати із вирішення цих проблем, яка криється у «головах» мешканців громад», - переконує Олена Поліщук, заступник голови Червоненської селищної ради.

Навчальний візит організували в рамках проекту «Покращення якості послуг в сфері управління відходами на муніципальному рівні в ОТГ» Програми «U-LEAD з Європою», що втілюється спільно з Кластером сталого економічного розвитку GIZ.

Цей проект передбачає налагодження системи поводження із ТПВ у обраних громадах. В рамках проекту 22-24 січня 2019 року на базі Житомирського ЦРМС для фахівців громад відбудеться перший тренінговий модуль із залученням міжнародних експертів в галузі поводження з ТПВ.

В лютому 2019 року відбудеться навчально-ознайомчий візит до Словенії для представників відібраних громад пілотних регіонів (Волинської, Житомирської та Дніпропетровської областей).

Основною метою цих візитів є отримання знань та знайомство з найкращими практиками прозорого та відповідального управління послугами у сфері поводження з відходами, а також налагодження партнерства із громадами Словенії задля успішного і сталого співробітництва українських та словенських громад.

14.12.2018 - 09:47 | Переглядів: 9164

Приєднані зображення:

Теги:

управління відходами

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

08 листопада 2024

Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище

Шполянська громада підтримує і розвиває своє...

  У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...

08 листопада 2024

18 листопада - презентація результатів соціологічного дослідження щодо багаторівневого врядування в Україні

18 листопада - презентація результатів...

  18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...

08 листопада 2024

Безбар’єрне суспільство: головні події та корисні ресурси

Безбар’єрне суспільство: головні події та...

В сучасній Україні кожна людина, незалежно від статі, стану здоров’я чи життєвих обставин, має право на гідне та...

07 листопада 2024

Українські освітяни переймали досвід колег зі Швейцарії

Українські освітяни переймали досвід колег зі...

Українська делегація, до складу якої увійшли експерти Проєкту DECIDE, голови та представники органів місцевого...