Представники 11 ОТГ Хмельниччини отримали сертифікати соціальних перемовників
На Хмельниччині, де вже рік впроваджується проект "Інститут соціальних перемовників", представники 11 об'єднаних територіальних громад успішно пройшли навчання та отримали відповідні сертифікати.
Соціальні перемовники працюватимуть у громадах і будуть своєрідними посередниками між поліцейськими і місцевими жителями, повідомляє сектор комунікації поліції Хмельницької області.
"Протягом року на території Хмельницької області активно впроваджувався проект «Інститут соціальних перемовників»... У результаті успішно пройшли навчання представники 11 об’єднаних тергромад області: Баламутівської, Вовковинецької, Дунаєвецької, Летичівської, Маківської, Сатанівської, Смотрицької, Солобковецької, Старосинявської, Судилківської та Чемеровецької... У громаді соціальні перемовники будуть такими собі місцевими помічниками дільничного і працюватимуть на упередження серйозних конфліктів та правопорушень", - йдеться у повідомленні.
Як зазначили у поліції, інститут соціальних перемовників успішно діє у більш ніж 20 країнах світу. А от в Україні Хмельницька область стала першою, де впроваджується така практика.
Розробляли та втілювали проект у життя його ініціатори з Головного управління Національної поліції Хмельницької області та громадської організації «АСТАР». Ідею представили на конкурсі під назвою «Безпечна громада — спільний інтерес, спільна відповідальність», і в результаті він став переможцем серед понад сотні претендентів на перемогу з усієї України.
Далі усі охочі подали заявки та пройшли спеціальний навчальний інтенсив, який складався з кількох модулів. Під час навчання майбутні соціальні перемовники опановували ази законодавства, майстерність комунікації та вирішення різного типу конфліктів.
Під час форуму «Громадська безпека та інститут соціальних перемовників», який днями пройшов у Хмельницькому, відбувся офіційний випуск та вручення сертифікатів. Кожен випускник отримав до того ж спеціальну валізу соціального перемовника, куди увійшли довідник, спеціальний яскравий жилет, ліхтар, відеокамера, обмежувальна стрічка, канцелярія та інші необхідні речі.

Поділитися новиною:
17 липня 2025
«Пліч-о-пліч»: нові партнерства, нові горизонти згуртованих громад
«Пліч-о-пліч»: нові партнерства, нові горизонти...
Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» продовжує об’єднувати українські громади, створюючи живі мости...
17 липня 2025
П’ять років новому адмінтерустрою: реформа, що витримала найважчий іспит
П’ять років новому адмінтерустрою: реформа, що...
17 липня 2025 року минає п’ять років з моменту ухвалення Постанови Верховної Ради України «Про утворення та...
16 липня 2025
Національний діалог до 5-річчя нового...
21 липня 2025 року відбудеться Національний діалог «5 років нового територіального устрою України – виклики,...
15 липня 2025
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади
Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...
Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...