У Михайло-Коцюбинській ОТГ запроваджують інноваційну систему обліку активів громади

Команда Михайло-Коцюбинської селищної об’єднаної громади набрала найбільшу кількість балів у «Школі місцевого самоврядування DESPRO 2018». Призом за такі здобутки стане впровадження на території ОТГ Геоінформаційної системи обліку активів громади від компанії SOFTPRO. В громаді проведуть інвентаризацію комунального майна, інших об’єктів, земель, доріг тощо.

Геоінформаційну систему та геопортали у тестовому режимі вже впровадили у трьох громадах - Пирятинській ОТГ, Новоукраїнській ОТГ та Мереф’янська ОТГ, - які стали переможцями минулої школи місцевого самоврядування DESPRO. Тепер ця інноваційна технологія працюватиме і на Чернігівщині.

«У Школі було дуже цікаво і складно одночасно. Високий рівень навантаження – працювали з восьмої ранку до пізнього вечора. Всі лекції та практичні заняття стосувалися розвитку спроможності громади. Ми говорили про економічне зростання громади, стартапи, інвестиції та інвесторів, гендерний бюджет та бюджет участі, землевпорядкування, маркетинг територій і т.д. Своїми знаннями з нами ділилися практики та ті, хто мають успішні проекти», - розповідає Ніна Ворох, в.о. Михайло-Коцюбинського селищного голови. Вона впевнена, що завдяки участі в проекті з’явилися нові ідеї та задуми.

За словами Зої Чугаї, керівника інвестиційного відділу Михайло-Коцюбинської ОТГ, одним із завдань між сесіями було провести дослідження згуртованості громади. «Ми виявили ті проблеми та «больові» точки, з якими потрібно працювати. А результатом стали внесені зміни до нашої стратегії розвитку. Доповнили її тим, що ми згуртовуємо громаду», - розповідає вона.

Представники Михайло-Коцюбинської громади розповідають, що повернулися із навчання не лише із новими враженнями та призом, а вже визначили наступні кроки для розвитку громади. Це – згуртованість громади, громадський бюджет участі та робота з інвесторами. І, звичайно, впровадження системи обліку активів громади.

Зоя Чугай розповідає, що громада почала працювати над розробкою положення про громадський бюджет участі, щоб затвердити його вже наступного року. «Ми хочемо, щоб люди були учасниками процесів, що у нас відбуваються», - підкреслює вона.

У громаді майже завершили написання інвестиційного паспорту та розробляють положення про інвестора. «Досвідом залучення інвестицій з нами ділився Тростянецький міський голова Юрій Бова. Цікавою є практика – надання преференцій інвестору. Так от ці преференції ми і хочемо прописати в положення про інвестора. Виходячи з тих обсягів, заяв та пропозицій, якій будуть від інвестора і обсяг преференцій, щоб не «душити» його податками з перших днів, а дати можливість розпочати справу. А тоді інші підприємці побачать, що наша громада створює сприятливі умови для розвитку бізнесу, і захочуть з нами співпрацювати», - розповідає Ніна Ворох.

Команда Михайло-Коцюбинської селищної громади на досягнутому не зупиняється. Тут продовжують працювати над розробкою проектів, брати участь у конкурсах та грантах, налагоджують співпрацю із сусідами.

11.12.2018 - 16:30 | Переглядів: 9610
У Михайло-Коцюбинській ОТГ запроваджують інноваційну систему обліку активів громади

Теги:

DESPRO

Область:

Чернігівська область

Громади:

Михайло-Коцюбинська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 листопада 2024

Освітній маркер: що нового в освіті за жовтень

Освітній маркер: що нового в освіті за жовтень

  У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE  - дайджест подій та рішень...

15 листопада 2024

Шведський Бурльов та український Златопіль — міста-побратими

Шведський Бурльов та український Златопіль —...

Місто Златопіль - центр Певомайської громади на Харківщині, та шведський муніципалітет Бурльов познайомилися завдяки...

15 листопада 2024

Про особливості звільнення працівника з ініціативи роботодавця розповіли експерти U-LEAD з Європою

Про особливості звільнення працівника з...

Програма «U-LEAD з Європою» провела захід для представників громад, присвячений правовим аспектам звільнення...

15 листопада 2024

«Муніципальна няня»: тепер ВПО та жителі регіонів, де не працюють дитячі садочки, можуть скористатися послугою

«Муніципальна няня»: тепер ВПО та жителі...

«Муніципальна няня» — це послуга догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку (або 6-річного віку у визначених...