Україна п’ятий рік поспіль реалізує реформу децентралізації, і наступні роки перетворень мають дати новий поштовх розвитку регіональної економіки та покращання життя людей. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час ІІІ Форуму об’єднаних громад. Форум зібрав представників органів місцевого самоврядування з усієї України. А ключовим лейтмотивом зібрання стала позиція щодо продовження реформи децентралізації, яка дозволила посилити можливості регіонів в адміністративному та фінансовому сенсі.
Глава Уряду звернув увагу, що нинішній Форум дав можливість підсумувати перші результати змін, оскільки саме зараз в Україні накопичена «сукупність критичної маси політичної волі далі проводити реформу». «Система, яка створена сьогодні, – ефективна з точки зору нової якості послуг на території громад, - сказав Володимир Гройсман. – Люди підтримують реформу».
Саме тому, на думку Глави Уряду, потрібно працювати над незворотністю перетворень, не забуваючи про посилення відповідальності влади на місцях і про контроль процесів, що відбувається.
«Реформа потребує нового етапу», - сказав Володимир Гройсман і нагадав, що в листопаді створено робочу групу, яка напрацьовує формат необхідних рішень.
В числі таких рішень, як пояснив Глава Уряду, - закріплення фінансової стійкості громад, закріплення принципів народовладдя в частині виборів та місцевих референдумів, закріплення координації органів влади на рівні «центр – регіони», в тому числі, в сегменті повноважень, а також формування нового територіального устрою за формулою «громада – район – регіон».
«І тут питання не і кількості районів, а в якості. Краще сформувати 100 спроможних районів, ніж мати вдвічі більше районів, які пусті, без коштів і можливостей вирішувати проблеми людей», - сказав Володимир Гройсман.
Глава Уряду наголосив, що не потрібно зараз проводити реформу заради реформи. Потрібно забезпечити якісний розвиток територій. І це – частина урядової політики середньострокового планування. «Ідея – вирішувати конкретні проблеми регіонів, а не витрачати гроші. Важливо, приміром, не просто побудувати дитячий садок, а створити цілу систему дошкільної освіти на місці», - сказав Прем’єр-міністр.
Він наголосив, що приклади такого планування вже є. Позитивний місцевий досвід потрібно активніше показувати і доводити успіх усієї реформи. «Треба захищати реформу. Конституція дає такий захист, дає поштовх створення можливостей розвитку кожної громади. Ми пройшли 5 років реформи успішно, і наступні роки мають стати ривком розвитку регіональної економіки і покращання життя людей», - сказав Володимир Гройсман.
Довідково
Реформа децентралізації в Україні впроваджується з квітня 2014 року. Відтоді ухвалено декілька законодавчих актів, які закріплюють адміністративні повноваження та фінансові можливості громад. Наразі в Україні сформовано вже 874 ОТГ, в частині з яких мають пройти перші вибори. У 18 районах ОТГ сформовані на 100%. Разом з тим є 99 районів, де немає жодної об’єднаної громади. Прямі міжбюджетні відносини мають 665 громад. Доходи їх бюджетів за 11 місяців поточного року склали 18,9 млрд грн. В ОТГ створено 123 центри надання адміністративних послуг, перелік яких обчислюється десятками. У таких центрах люди отримують різні довідки, призначають пенсії та субсидії без необхідності їхати в обласний чи районний центр.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає за закріплення в Конституції України незворотності реформи децентралізації. На його думку, процес конституційних змін можна почати вже наступного року, а в 2020 році провести місцеві вибори на нових принципах роботи місцевого самоврядування. Таким чином, 2020-2025 роки стануть одними з найуспішніших періодів розвитку держави – часом формування нової якості життя українців.
Відео:
Презентація:
Приєднані зображення:
Приєднані файли:
Теги:
Володимир Гройсман 3форумОТГ новий етап
Джерело:
Урядовий портал
25 листопада 2024
Експерти проаналізували тенденції надходжень місцевих податків і зборів за 2019-2023 роки
Експерти проаналізували тенденції надходжень...
Автори: Яніна Казюк, д.держ.упр., професор, експертка з питань публічних фінансів та місцевого...
25 листопада 2024
Трудові відносини з непедагогічними працівниками (запис вебінару)
Трудові відносини з непедагогічними...
Про трудові відносини в освіті під час війни дізнавайтеся у записі вебінару від Швейцарсько-українського проєкту...
25 листопада 2024
До реєстру професійних стандартів внесли стандарт «Керуючий справами виконавчого апарату (комітету)»
До реєстру професійних стандартів внесли...
18 листопада Національне агентство кваліфікацій внесло стандарт «Керуючий справами виконавчого апарату (комітету)» до...
25 листопада 2024
28 листопада: експертна публічна дискусія...
28 листопада, з 15:00 до 16:30 Інститут аналітики та адвокації (ІАА) проводитиме публічну дискусію «Відбудова громад:...