Як підготувати проект на ДФРР і отримати фінансування – відповідь на це питання шукали проектні менеджери об’єднаних громад Житомирщини на семінарі «Підготовка проектів, які можуть фінансуватися коштом Державного фонду регіонального розвитку у 2019році», який організували Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, спільно з Департаментом регіонального розвитку Житомирської ОДА.
5 листопада було оголошено початок конкурсного відбору проектів громад, і на сьогодні на онлайн платформі подано 41 проект, з них 21 – не відповідає ключовим вимогам. Завершується час відбору за два дні, тому цей семінар дасть можливість громадам ще раз перевірити на відповідність всім критеріям свої проекти.
«Отримати фінансування проекту від ДФРР складно, адже потрібно таким чином написати проект, щоб він відповідав критеріям: бюджет проекту від 5 мільйонів гривень і відповідність визначеним пріоритетам Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020 року», - наголошує Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського ЦРМС.
Під час семінару учасники та промовці акцентували увагу саме на критеріях відбору та механізмах роботи ДФРР, а також обговорили результати моніторингу, який провела група радників з впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» на основі даних, зібраних 20 регіональними Центрами розвитку місцевого самоврядування.
В Стратегії розвитку Житомирської області визначені п’ять ключових пріоритетів:
«На жаль, якість проектів від громад не завжди відповідає очікуванням, але завдяки таким семінарам ми можемо допомогти проектним менеджерам побачити свої помилки та врахувати кращі практики проектів, які були профінансовані», - наголошуєТетяна Ходаківська, фахівець Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА.
На онлайн платформі Державного фонду регіонального розвитку можна ознайомитись з усіма проектами, що вже були подані громадами регіону. Зокрема, проект Пулинської селищної ради передбачає будівництво сучасного приміщення для проведення навчально-тренувальних занять та змагань з ігрових видів спорту в селищі Пулини для молоді міста та району. Вартість об’єкту становить 5,8 млн гривень, із яких 4 надає ДФРР, а 1,7 – бюджет громади.
«Громада має своїх призерів на всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях, але тренувальної бази у нас немає. Тому створення такого центру розвитку спорту зможе забезпечити потребу громади», - наголошує Олександр Макеєнко, заступник голови Пулинської селищної ради.
Результати відбору проектів будуть відомі після 5 грудня, а фінансування та реалізація проектів відбуватимуться у 2019 році.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Житомирська областьДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
20 листопада 2024
Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...
Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...