У Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Кращі практики розвитку старостинських округів» для старост новоутворених громад та сільрад, що приєднуються до існуючих ОТГ. Головний акцент семінару – підвищення проектної компетентності старост, а з цим – розвиток самих старостинських округів.
Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського ЦРМС, презентувала концепцію «План дій старости: «12 кроків успішного старту». Застосувавши цю методологію, старости новоутворених громад швидше досягнуть успіху, наголошує вона.
«Сьогодні староста – це лідер громади та її адміністратор. Це людина, якій вірять і довіряють, на яку покладають великі надії. Ми сформували не просто заходи, які має виконати староста, ми спонукаємо також залучатися до бюджетного процесу, бо потрібно мати бюджет розвитку саме старостинського округу – цього навіть немає в законодавстві», - говорить Олена Тертишна.
Староста, насамперед, має знайти своє місце в системі самоврядування, визначити правові засади своєї діяльності, сформувати власний план дій. Четвертим кроком має стати опрацювання стратегічного підходу в діяльності старости. Адже стратегічні питання мають складати основний зміст діяльності сільського, селищного, міського голови, інших лідерів громад, депутатів, активістів. Далі слід взяти на озброєння проектний інструментарій, залучитися до бюджетного процесу, поліпшити надання адмінпослуг, налагодити конструктивну співпрацю з громадськістю.
Також досвідом роботи з «новачками» поділилися досвідчені старости Троїцької, Раївської, Слобожанської та Межівської ОТГ.
Анна Кабанова, староста Привовчанського старостинського округу Троїцької ОТГ, розповіла про проекти відкритості та прозорості громади: «Ми активно працюємо над інвестиційною привабливістю, запровадили системи електронного документообігу, завершуємо роботу над створенням інвестиційного паспорта громади».
Алла Дмитрієва, староста Раївської ОТГ, презентувала унікальний проект – програму «Місцевий бюджет». За допомогою цього інструменту, який впроваджує голова громади, у всіх десяти старостатах можна оперативно відслідковувати сплату податків місцевими підприємцями.
«У старостинському окрузі понад 1200 пайщиків, неможливо вручну відслідковувати, чи сплачені податки. Кожний староста має доступ до он-лайн програми, яка дозволяє подивитися, хто і в якому обсязі сплатив податки», - розповіла староста.
Староста Степнянського округу Слобожанської громади Євгенія Корінна: «Колись безперспективне село стало процвітаючим. Все це завдяки децентралізації. За три роки тут з’явився Центр безпеки, капітально відремонтована школа, дитячий садок, будинок культури. Відремонтовані дороги та зроблене сучасне вуличне освітлення. Головне – працювати в одній команді з головою громади».
Ірина Гузь, староста з Межиріцької ОТГ, презентувала проект «Душі криниці». Він став фіналістом конкурсу «Ярмарок добросусідства», який провів Дніпропетровський ЦРМС у вересні 2018 року.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Дніпропетровська областьДжерело:
Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування
10 січня 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 січня 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 січня 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...