Програма «U-LEAD з Європою» відібрала 11 громад на Житомирщині для впровадження пілотного проекту «Покращення якості послуг у сфері управління відходами на муніципальному рівні». Реалізація цього проекту передбачає:
«Проект має докорінно змінити ставлення громади до поводження зі сміттям. За час роботи ми маємо розв’язати низку проблем, які десятиліттями ігнорувались, а також сформувати відповідальне ставлення мешканців громад до проблем зі сміттям»,- вважає Сергій Пономарьов, координатор проекту у Житомирській області.
Сьогодні у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, відбувся практичний воркшоп «Інформаційно-просвітницька робота в громадах з метою підвищення обізнаності щодо поводження з відходами», на якому представники Білокоровицької, Брусилівської, Городницької, Ємільчинської, Корнинської, Овруцької, Олевської, Лугинської, Любарської, Ушомирської та Червоненської ОТГ підписали декларацію про співпрацю.
«На цій зустрічі ми обговорили алгоритми реалізації проекту та створили Робочу групу з його імплементації. Підписана декларація засвідчує готовність громад активно впроваджувати елементи проекту. Далі на нас чекає робота та конкретні рішення», - наголошує Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру.
До участі у проекті також залучили громадські організації та науковців Житомирського національного агроекологічного університету. Нагадаємо, що проект передбачає відбір громад у Житомирській, Волинській та Дніпропетровській областях, триватиме він з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року.
«Ємільчинська громада об’єднала 61 населений пункт, у більшості із яких не було системи збору, вивозу та утилізації сміття. Сьогодні ми отримаємо підтримку у формуванні єдиної мережі поводження з ТПВ і зможемо відпрацювати ефективний механізм, щоб із проблеми сміття зробити можливість», - вважає Володимир Євтух, заступник голови Ємільчинської селищної ради.
Відібрані громади отримають підтримку у розробці місцевих планів заходів щодо управління ТПВ відповідно до Національної стратегії управління відходами та Національного плану дій з управління відходами. Крім того, буде організовано та проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів та пілотних проектів в ОТГ, відібраних через конкурс.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Житомирська областьДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...
13 листопада 2024
Програми Європейської комісії, доступні українським громадам
Програми Європейської комісії, доступні...
Програми ЄС фінансують проєкти у таких сферах, як освіта, охорона навколишнього середовища, соціальні послуги,...
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...