Бібліотечна система в громадах. Або як повернути життя у сільські бібліотеки?

Об’єднані громади отримують у спадок розгалужену мережу бібліотек, які мають застарілі книжкові фонди, приміщення потребують ремонту, а кадровий потенціал оновлення. Що робити із десятками таких закладів, та як повернути життя у сільські бібліотеки обговорили фахівці громад з експертами Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, на семінарі «Порядок створення та функціонування комунальних закладів (установ) у сфері культури».

«Для того щоб навести лад у мережі бібліотек громад необхідно створити комунальні заклади «Центри культури й дозвілля» та «Публічна бібліотека» з мережею відповідних філій на базі старостинських округів, розв’язати кадрові питання (призначення, переведення, звільнення працівників та внесення відповідних записів до трудових книжок), навчити управлінців громад та бібліотекарів писати проекти для залучення грантів. Це допоможе вдихнути життя у бібліотеки», - переконаний Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського Центру.

Понад 50 спеціалістів, які опікуються сферою культури, та працівників бібліотек об’єднаних громад Житомирської області поділились своїм досвідом роботи та визначили пріоритети роботи для залучення нових читачів.

«Теперішнє покоління дітей, вже не пам’ятає життя без Інтернету. Вміння, досвід, навички та очікування від життя цих діток теж не такі як були у нас. Тому наша бібліотечна система повинна трансформуватись під ці потреби й створити умови для навчання та виховання нового покоління українців – гідними та розумними громадянами», - Лариса Мозгова, заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної дитячої бібліотеки.

Громади у процесі реформування мають здійснити низку заходів та прийняти декілька рішень, крім того для активізації розвитку закладів необхідно навчити персонал основам проектного менеджменту та використанню сучасних та креативних форм заходів.

«Бібліотека повинна знову стати альтернативою вулиці для молоді. І для того щоб це зробити потрібно сформувати молодіжний простір, який буде відкритим та сприятливим для розвитку молодих людей», - Олена Люблянска, директор Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва.

Також учасники семінару взяли участь у роботі фокус-групи з тематики «Місце бібліотеки в культурно-освітньому просторі громади». Під час роботи групи бібліотекарі обговорили успішні приклади трансформації середовища бібліотек та можливості використання такого досвіду в об’єднаних громадах.

22.11.2018 - 15:32 | Переглядів: 12162

Приєднані зображення:

Теги:

культура бібліотеки

Область:

Житомирська область

Джерело:

Читайте також:

07 січня 2025

Реабілітація в Охтирці та сміттєпереробна лінія у гірській Ясені: учасники конкурсу Громада на всі 100

Реабілітація в Охтирці та сміттєпереробна лінія...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

07 січня 2025

Зі складського приміщення і роздягальні – до сучасного укриття. Як у 22 ліцеї Чернігова облаштували простір

Зі складського приміщення і роздягальні – до...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) 11 квітня 2022 року в усіх закладах загальної середньої освіти Чернігова...

07 січня 2025

Еразмус+ для України-2025: покроковий гайд для новачків

Еразмус+ для України-2025: покроковий гайд для...

Завершення року і початок нового – це старт сезону можливостей у сфері грантів та проєктів. В рамках інформаційної...

07 січня 2025

Закон про народовладдя на рівні місцевого самоврядування дозволяє жителям долучатися до ухвалення рішень у громадах

Закон про народовладдя на рівні місцевого...

Президент підписав Закон №3703 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (законопроект №7283) про...