16 листопада у Широківській об’єднаній територіальній громаді, що на Запоріжжі, з’явилась вже друга власна аптека. У жовтні відкрилась перша - центральна - аптека у селі Володимирівське, яка стала першою та поки єдиною подібною в Україні. І до кінця року планують, що запрацює ще одна філія при амбулаторії селища Відрадного. З 2019 року збираються відкривати аптечні пункти, так звані філії при амбулаторіях громади.
Жителька Лукашевого, Сюрмакова Ганна Трохимівна, каже, що відкриття аптеки – це знакова подія для лукашівців, якої всі давно чекали.
– Щоб придбати ліки, люди змушені були їздити до міста. Ніхто з приватного бізнесу і з комерційних структур заходити на нашу територію для відкриття аптек не хотів. Тому ми прийняли рішення відкрити її на базі комунального підприємства первинної медико-санітарної допомоги «Сімейний лікар», – розповідає голова Широківської громади Денис Коротенко. – Весь процес зайняв близько шести місяців. Ліцензію нам вдалося отримати доволі швидко. Але в документальному оформленні треба було багато питань: як купувати, продавати, з ПДВ, без ПДВ, оборотні кошти для аптеки, касове обладнання для аптек та філій.
– Неможливо сказати, що якийсь конкретний етап був легким або складним, складно було від самого початку, бо багато хто не вірив у здійснення цього проекту, – пояснює Ксенія Гімішлі, менеджерка з громадської охорони здоров'я КП «ЦПМСД «Сімейний лікар». – Перший етап – створення бізнес плану, в якому розписаний увесь процес відкриття з вказанням фінансових затрат і їх обгрунтуванням. Далі – отримувати ліцензію, яка вимагає ряд вимог. Наймання персоналу з відповідною освітою і документами, що дозволяють працювати в аптеці. Підбір приміщення, яке повністю відповідає вимогам “Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Запорізькій області". Закупівля меблів, холодильного обладнання, вимірювальне обладнання для температурного режиму, комп’ютерного обладнання, касового обладнання, програмного забезпечення. Навчання персоналу роботі з програмним забезпеченням. Укладання договорів з постачальниками лікарських засобів. Закупівля повного асортименту лікарських засобів для кожної фармацевтичної групи.
– В нашій аптекі № 1 на сьогодні представлені медпрепарати для лікування серцево-судинної, шлунково-кишкової системи, знеболюючі, протизапальні, противовірусні препарати, антибіотики, гомеопатичні засоби, лікарські домішки до харчових продуктів, перев’язочні матеріали, вітаміни та препарати для підвищення імунітету, – розповідає директорка КП «ЦПМСД « Сімейний лікар»Ірина Шкабарня. – У планах на найближчий час – реалізація лікарських косметичних засобів. Для тривалого індивідуального курсу лікування жителі можуть заказати необхідні ліки і через кілька днів забрати їх у аптекі №1. Ціни на препарати складені з мінімальними націнками, але з урахуванням вимог Кабінету Міністрів України.
– На сьогодні для розкрутки аптеки ми поставили мінімальну націнку – 11%. Через цю аптеку будемо реалізовувати і державну програму «Доступні ліки», що теж має підтримати нашу мережу, – зауважує голова ОТГ. – Це – соціальний проект, дуже потрібний людям, але дотувати його дуже б не хотілося. Завдання – вийти в нуль. Максимум, на що ми погоджуємось, – дотувати зарплату провізора і керівника цього проекту.
Теги:
Область:
Запорізька областьГромади:
Широківська сільська об’єднана територіальна громадаДжерело:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...