Продовжується обговорення законопроекту «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області». Документ був зареєстрований минулого місяця у Верховній Раді під № 9204.
В разі прийняття цього документу Полтавщина стане першим регіоном, який, по суті, здійснить адміністративно-територіальну реформу.
Передбачається новий поділ Полтавської області замість нинішніх 25 на 4 райони: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський і Лубенський. До речі, межі нових районів співпадають з межами утворених минулого року госпітальних округів.
Активно включилися в обговорення фахівці Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Вони проводять зустрічі з депутатами усіх рівнів, очільниками об’єднаних територіальних громад, посадовими особами, усіма небайдужими. Одним з перших до Полтавського ЦРМС завітала делегація депутатів з Семенівського району. Представників обласної, районної ради та ради Семенівської ОТГ цікавили в першу чергу питання перехідного етапу. На питання семенівців відповідали фахівці Полтавського ЦРМС: радник з децентралізації Олександр Ісип та радник з регіонального розвитку Вадим Штефан. «Семенівщина за цим розподілом увійде до Лубенського району. Хоча від нас однакова відстань як до Лубен, так й до Кременчука. Поки що ми намагаємось оцінити недоліки і переваги законопроекту. Прогнозуємо: чого чекати в наступному році, до чого готуватись. Адже від цього залежить добробут громадян», - говорить Володимир Куцовол, депутат Полтавської обласної ради. Також обговорили перспективи однієї з перших в Україні ОТГ – Семенівської, яка утворилася у 2015 році. Вона наприкінці минулого року також першою в державі провела додаткові вибори після добровільного приєднання нових населених пунктів.
Майже такі ж питання хвилюють й представників об’єднаних територіальних громад з іншого краю області – Машівського. Усього рік минув з дати перших виборів у Михайлівській ОТГ, а громада впевнено демонструє поступовий розвиток. Зокрема, успішно співпрацює з місцевими агровиробниками та підприємствами видобувного комплексу. За цей короткий час Михайлівська ОТГ розпочала впровадження великих інфраструктурних проектів й обладнала об’єкти соціальної та освітянської сфери всім необхідним. А незабаром стартує будівництво суперсучасної амбулаторії. Микола Коляндра, керманич Михайлівської ОТГ: «Свого часу я теж доволі скептично ставився до реформи децентралізації. Та час визнав невідворотність реформи. Нині ж переваги добровільного об’єднання відчувають мешканці усіх 14 населених пунктів нашої об’єднаної територіальної громади. Я позитивно оцінюю укрупнення районів. Однією з переваг, вважаю, буде те, що підуть в небуття райради та РДА в нинішньому вигляді».
«Знову саме Полтавщина може стати пілотним регіоном у впровадженні доленосної реформи. Адміністративно-територіальна реформа давно назріла. Але все кардинально нове очікувано сприймається з певних острахом, тому радники ЦРМС спілкуються та дискутують з представниками районів і ОТГ, аби спільно напрацювати розумні пропозиції для кращого адаптування законопроекту», - говорить Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС.
Приєднані зображення:
Теги:
АТУ створення спроможних громад район
Область:
Полтавська областьДжерело:
Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування
23 грудня 2024
Децентралізація 2024: підсумки року
Децентралізація 2024: підсумки року
Чим запам’ятається 2024 рік учасникам процесу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?...
23 грудня 2024
«Агенції регіонального розвитку мають проявити...
Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...
20 грудня 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 грудня 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...