У Чернівецькому Центрі розвитку місцевого самоврядування 6 листопада відбулась зустріч з Аннікою Вайдеманн, заступницею голови Представництва Європейського Союзу в Україні. Тема розмови стосувалась розвитку об’єднаних територіальних громад з поліетнічним складом населення. Тож в обговоренні взяли участь керівники Мамалигівської, Новоселицької та Волоківської ОТГ, а також представники Хабу Програми «U-LEAD з Європою» для південно-західних областей України.
Зустрічі з громадами Чернівецької області передував візит пані Вайдеманн до Одеської області, яка також має доволі різноманітний етнічний склад населення. Тому основними цілями спілкування з окремими громадами в цих регіонах є виявлення механізмів та інструментів налагодження атмосфери порозуміння та співпраці між різними етнічними групами в громадах. Це, у свою чергу, відкриває можливості для соціально-економічного розвитку територій. Представниця Європейського Союзу зазначила, що децентралізація розмиває розбіжності між різними регіонами України.
«Зазвичай можна почути, що щось у країні краще в східній частині або в західній. Але, спілкуючись з представниками об’єднаних громад, я можу сказати, що цього поділу немає», - підкреслила Анніка Вайдеманн.
Присутні на зустрічі керівники ОТГ Чернівецької області були одностайні в думці, що питання національності, етнічності чи мови не є конфліктогенними в їхніх громадах. «Мені незрозуміле питання про проблеми на основі етнічності, мови чи релігії. У нас можуть бути питання щодо інфраструктури, сфери послуг, але аж ніяк не по етнічності. Я не знаю людини у селах нашої громади, яка б не володіла державною українською мовою, так само як і тих, хто не розмовляє румунською. Вся офіційна частина у нас ведеться українською, між собою ж люди спілкуються тією мовою, якою їм зручніше і це здебільшого румунська», - прокоментував Валентин Глопіна, голова Волоківської ОТГ. У Мамалигівській громаді також проблеми довкола питань етнічності не розгортаються, зазначив голова ОТГ Аркадій Шова.
Що ж до Новоселицької громади, то тут з початку об’єднання не націлювались формувати громаду на основі етнічного принципу: «В основі творення нашої громади був покладений не етнічний принцип. Ми намагалися сформувати громаду, яка матиме перспективи розвитку і кожному населеному пункту буде краще в ОТГ, аніж без неї», - акцентувала Марія Нікорич, голова Новоселицької ОТГ. Поліетнічність громад допомогла також їм успішно налагодити транскордонну співпрацю та реалізовувати міжнародні проекти, про що зазначила Тетяна Татарчук, директор Чернівецького ЦРМС: «Ці громади унікальні в тому плані, що традиції спільного життя різних етнічностей вони змогли поширити далі для розбудови партнерства. І це дало ефект як мінімум у тому, що громади успішно впроваджують транскордонні проекти. Наприклад, Новоселиця має такий досвід ще з 2009 року».
Приєднані зображення:
Область:
Чернівецька областьГромади:
Волоківська сільська об’єднана територіальна громада Мамалигівська сільська об’єднана територіальна громада Новоселицька міська об’єднана територіальна громада Волоківська територіальна громада Мамалигівська територіальна громада Новоселицька територіальна громадаДжерело:
Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...