В Матусiвській загальноосвітній школі № 1 відкрили капітально відремонтовану їдальню. Відтепер тут – яскраво оздоблене приміщення, сучасна сантехніка та меблі. У цілому їдальня розрахована більш ніж на 100 осіб. Керівник Матусівської громади Василь Колісник розповів, що працювали над оновленням близько трьох місяців.
– На ремонт ми спрямували 1,5 млн грн власних коштів громади. Тепер тут затишно й комфортно для дітей. Водночас створені необхідні умови і для роботи поварів, – додав Василь Васильович.
Зауважимо, в закладі навчається 105 учнів та 31 вихованець дошкільного підрозділу. Працює в школі 16 викладачів різних кваліфікаційних категорій. Важливо, що в навчальному закладі створено всі умови для якісного навчання та перебування протягом дня. До послуг учнiв – сучасно облаштовані класи, зокрема й комп’ютерний, бiблiотека, спортивний зал та майданчик тощо. Отоплюють приміщення завдяки побудованій тут автономній котельні, що працює на альтернативних видах палива.
Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль принагідно оглянув навчальні класи, поспілкувавшись зі щойно призначеним директором школи Любов’ю Хижняк.
Між тим, в тутешній об’єднаній громаді турбуються і про розвиток культурної галузі. Тут – один із кращих будинків культури в області. Масштабне просторе приміщення майже повністю відремонтоване за останні кілька років. Тут замінили дах, опалювальну систему, встановили нові вікна. За рахунок коштів громади та спонсорської допомоги поступово ремонтують внутрішнє приміщення. А цього року оновили освітлювальне обладнання, завдяки чому атмосфера глядацького залу й сцени стала більш яскравою.
Між іншим, на базі цього приміщенні невдовзі відкриють і ЦНАП, що створюють в межах Програми «U-LEAD з Європою». Наразі його залишилось доустаткувати меблями й обладнанням.
– Переваги реформи децентралізації очевидні, – говорить перший заступник Віталій Коваль. – Приміром, тутешні оновлення – реальний результат її успішного втілення. І це вкотре доводить: фінансово незалежні громади можуть самостійно і на належному рівні утримувати дитячі садки і школи, амбулаторії, будинки культури, дороги, інфраструктуру. Адже змога розпоряджатися власними коштами дозволяє мешканцям громади спрямовувати фінансування на першочергові потреби й таким чином поступово покращувати ситуацію на своїй території. Тут важлива ініціативність, раціональність та прогнозована ефективність. Сукупність же ініціатив, як на державному, так й обласному та місцевому рівнях, дають можливість реалізовувати пріоритетні завдання, передбачені, зокрема, й Стратегією розвитку області.
Приєднані зображення:
Область:
Черкаська областьГромади:
Матусівська сільська об’єднана територіальна громада Матусівська територіальна громадаДжерело:
Сайт Черкаської ОДА
03 січня 2025
Сучасна їдальня та новітні технології для шкіл на Львівщині: учасники конкурсу Громада на всі 100
Сучасна їдальня та новітні технології для шкіл...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
03 січня 2025
7 січня - вебінар «Порядки використання...
Про використання субвенцій на освіту і науку у 2025 році піде мова на вебінарі з Сергієм Яцковським та Марією...
03 січня 2025
УКМЦ оголошує тендер на створення телевізійного продукту про територіальні громади
УКМЦ оголошує тендер на створення телевізійного...
Тендерне оголошення № DOBRE 1/2025 про проведення загальної процедури (відкритого тендеру) закупівлі послуг...
02 січня 2025
Децентралізація: пріоритети 2025
Децентралізація: пріоритети 2025
Серед пріоритетів Міністерства розвитку громад та територій України на 2025 рік - підтримка та розвиток громад та...