Ініціативу до об’єднання в територіальні громади все частіше виявляють жителі населених пунктів Черкащини. Завдяки чому вони стають чи не основними рушіями реформи з децентралізації на місцях. Таке переконання висловив заступник очільника області Ярослав Березань в ефірі телеканалу «Рось».
Екскурсії до уже утворених й діючих громад області та України, спілкування з чинними головами ОТГ, постійні консультації з проблемних питань з фахівцями облдержадміністрації – так здобувають необхідні знання та досвід активісти, які прагнуть до об’єднання. Крім того, їм у поміч стають і міжнародні партнери: USAID, ПРООН, Офіс реформ, Асоціація міст, Асоціація сільських, селищних рад.
– Ті, хто прагне об’єднатися, зараз мають змогу отримати максимум інформації та підтримки, оскільки для цього є всі можливості, – переконаний Ярослав Березань. – Процес утворення громади активізувався і саме люди часто стають рушіями реформи на місцях, підштовхуючи її знизу. Приміром, зараз маємо 4 спільні робочі групи, які мають бажання утворити громаду, і, принаймні, у двох з них є всі шанси пройти на вибори влітку.
На сьогодні ж з боку облдержадміністрації налагоджено роботу з усіма районами. Об’єднавчий процес проходить не так швидко, як того хотілося б, визнає посадовець. Це, насамперед, зумовлено, спротивом голів райрад через страх втратити посаду або самих жителів через незнання суті реформи.
– Серед найпопулярніших міфів, які сповільнюють реформу, це ототожнення децентралізації з колективізацією, що притаманно переважно людям старшого віку, – каже заступник керманича області. – Втім це справді міф, який не відповідає дійсності. Оскільки, кожне село, яке входитиме до складу ОТГ матиме свого старосту. Вони будуть членами виконавчого комітету громади і зможуть впливати на прийняття усіх важливих рішень. Крім того, інтереси місцевих жителів представлятимуть і місцеві депутати, яких обиратимуть за мажоритарною системою. Їхня кількість буде пропорційна кількості населення.
Нагадаємо, зараз на Черкащині вже діють 6 територіальних громад, у трьох з яких відбулися вибори 18 грудня. Ще 3 громади, зокрема Степанецька, Селищенська та Ротмістрівська, проведуть вибори 30 квітня цього року. Уже є відповідна постанова Центральної виборчої комісії. Крім того, Шполянська міська ОТГ також подала документи до ЦВК.
30 December 2024
Міжмуніципальне співробітництво в 2024 році: чому нас навчив десятирічний досвід
Міжмуніципальне співробітництво в 2024 році:...
Міжмуніципальне співробітництво як інструмент взаємодії між громадами давно зарекомендувало себе у світі як...
30 December 2024
80% капітальних видатків – на безпечні...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) «До того, як розпочалося повномасштабне вторгнення, усі ми не розуміли,...
27 December 2024
15 індустріальним паркам виділено 1,1 млрд грн державного стимулювання у 2024 році
15 індустріальним паркам виділено 1,1 млрд грн...
У 2024 році 15 індустріальним паркам виділили 1,128 млрд грн державної підтримки. Це дозволяє реалізувати 34 проєкти...
27 December 2024
Затверджено 95% місцевих бюджетів
Затверджено 95% місцевих бюджетів
Станом на 26 грудня 2024 року, за інформацією Мінфіна, затверджено 1520 місцевих бюджетів, що становить 95% від їх...